Перейти до змісту

Рекомендовані повідомлення

ТОП-10 крупнейших банков по размеру активов на 01.01.2015 

1 Прива­тбанк 204 585 003 

2 Ощадба­нк 128 103 752 

3 Укрэкси­мбанк 125 999 827 

4 Дельта­ Банк 60 303 279 

5 Проми­нвестба­нк 52 656 224 

 

вот я тоже всегда смотрел на подобные рейтинги, дельта на 4 месте был!

никому верить нельзя

Змінено користувачем angeldoc
Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1957077
Поділитись на інші сайти

Укрсиб года три или четыре как продать пытаются. никому не нужны наши банки ))) 

касательно дельты - Лагун забил на докапитализацию, а хотел чтобы государство туда влило 22 млрд гривен. выплаты - 16,4 через фонд гарантирования. Итого на 6 млрд меньше денег будет потрачено на него. еслибы он влил эти 6млрд, может быть и докапитализировали.

 

по поводу


В еще вчера опубликованном интервью Валерия Гонтарева заявляла, что "мы объявляли его системным банком, и поэтому НБУ давно вышел с вопросом о возможности национализации этого банка". А сегодня "правление Национального банка Украины приняло постановление № 150 "О включении ПАО "Дельта Банк" в категорию неплатежеспособных".

интервью бралось где-то за дня три-четыре до публикации, вчера выискивали косвенные признаки. 


а окончательное решение принимать могли уже с учётом того, что докапитализации от собственника не будет


кстати по поводу неплатёжеспособного и национализации. Раньше был другой закон, и всем этим рулил Нацбанк. Теперь же всем рулит фонд. он посмотрит что да как. сколько надо выплатить, и тогда уже будет решать - ликвидация - или предлагать государству докапитализировать. Поэтому, я бы пока ещё не исключал вероятность национализации.

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1957079
Поділитись на інші сайти

Хто буде розплачуватися за борги "Дельта банку" 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 

Визнання неплатоспроможним "Дельта банку", на депозитах якого більше 20 млрд. гривень українців, негативно відіб'ється не лише на банківській системі а й підстьобне інфляцію та може спровокувати соціальні потрясіння

Економічний термін too big to fail (надто великий щоб впасти) не спрацював в українській банківській системі. Сьогодні Нацбанк визнав неплатоспроможним "Дельта банк".

За повідомленням регулятора, головною причиною такого рішення стало "невжиття власником банку своєчасних, дієвих і достатніх заходів для поліпшення фінансового стану та приведення діяльності у відповідність до вимог законодавства України".

В НБУ наголошують, що головний акціонер фінустанови Микола Лагун обрав високоризикову стратегію стрімкого зростання за рахунок придбання неякісних активів.

Більш наочним підтвердженням слів НБУ для звичайної людини може послужити стрімкий ріст фінустанови як "роздрібного банку". Захмарні відсотки по депозитам, беззаставні кредити не зовсім платоспроможним людям, видача всім без розбору "золотих кредиток".

Поки така, не до кінця відповідальна, стратегія дозволяла банку стрімко рости, Лагуна вважали геніальним банкіром. Але коли українська економіка спіткнулась через російську агресію, люди панічно побігли забирати свої депозити. І тут всі проблеми з капіталізацією фінустанови оголилися і стали явними. Всі швидко почали виносити депозити, а кредитний портфель, м’яко кажучи, виявився "голим".

Як все починалося

Проблеми для клієнтів "Дельта банку" стали явними ще з літа винулого року. Біля відділень фінустанови майже у всіх містах почали утворюватися величезні черги. У жовтні місяці керівництвом банку були введені ліміти на зняття готівки в касах у розмірі 1000 гривень. У грудні такі ліміти знижені до 300 гривень в день. Банкомати "Дельта Банку" не видавали готівку зовсім.

За 2014 рік відтік гривневих депозитів з "Дельта банку" склав 4,21 млрд (-27,7%, друге місце після "Приватбанку"), а відтік доларових депозитів був на рівні $545,1 млн (-39,8%, третє місце після "Приватбанку" та Сбербанку Росії). А глава ради директорів "Дельта Банку" Олена Попова повідомляла, що банк втратив близько третини кредитного портфеля, а вкладники вилучили з банку 3,7 млрд грн і близько $500 млн.

На підсумковій прес-конференції в 2014 році глава НБУ Валерія Гонтарева назвала "Дельта банк" в числі системно важливих хоч і проблемних фінустанов. За класифікацією НБУ на 1 січня 2015 року "Дельта" займав 4 місце і відносився до першої групи банків (найбільші). Його активи оцінюються в близько 64 млрд грн.

Ще в кінці 2014 року Лагун заявляв, що планує залучити субординований кредит у розмірі $50 млн від низки іноземних інвесторів. Крім того, діючі акціонери банку, за результатами стрес-тесту, повинні збільшити його капітал на 1,2 млрд грн. Тоді Лагун пообіцяв, що угоди по залученню додаткового капіталу від акціонерів, а також субординованого боргу будуть закриті до 29 січня. Нацбанк вірив обіцянкам головного акціонера і продовжував підтримувати його на плаву.

Вже в "ліквідаційному повідомленні" регулятор зазначив, що на початку 2014 року надав АТ "Дельта Банку" кредити на підтримання ліквідності на суму 4,150 млрд. грн., а після погодження програми капіталізації банку у вересні 2014 року – стабілізаційний кредит на суму 960 млн. грн.

Глава регулятора вже після визнання банка неплатоспроможним розповіла, що банк винен НБУ 4 млрд грн. Тепер Нацбанк сподівається, що ці гроші підуть вкладникам. Загалом, за словами Гонтаревої, для докапіталізації "Дельти" потрібно приблизно 22 млрд грн..

Крім "рефінансу" і сподівання на адекватні дії акціонерів банку в НБУ розглядали план націоналізації "Дельта банку". І Гонтарева і глава Фонду гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) Ворушилін цю ідею активно підтримували. Проте Мінфін і Яресько були категорично проти – немає грошей.

"Нацбанк бачив можливості націоналізації цього банку… Експертна рада Мінфіну розглядала можливість націоналізації "Дельти", тому проводилася оцінка портфеля цього банку, оцінка якості активів цього банку, але у результаті було прийнято рішення, що активи цього банку, на жаль, були не найкращими", - вже після розповіла Гонтарева.

Акціонери не докапіталізували "Дельту", постійно витрачати "рефінанс" на банк, що вмирає, не бачили сенсу - націоналізація надто дорога і непотрібна. Про остаточне рішення щодо фінустанови ми вже знаємо – визнання неплатоспроможним.

За що будуть повертати борги "Дельти"

Нацбанк у повідомленні про визначення "Дельта банку" неплатоспроможним мабуть вперше так детально описав проблеми фінустанови. І зокрема, для невеликої абсорбації паніки повідомив, що 94% усіх вкладників банку мають вклади в межах гарантованої Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суми – 200 тисяч гривень, отже, вони отримають свої гроші в повному обсязі. Всього таких вкладників 554 тисячі. А клієнти з більшими за цю суму вкладами (близько 6% від кількості всіх вкладників) отримають свої гроші, але також в межах 200 тис грн.

Станом на 1 січня 2015 року об’єм депозитів фізичних осіб банку складав майже 24 млрд грн. Раніше заступник директора-розпорядника ФГВФО Андрій Оленчик повідомив, що в разі виведення з ринку Дельта Банку обсяг компенсацій його вкладникам може скласти 15 млрд грн. "23 млрд грн - сума всіх депозитів в Дельта Банку, але не всі вони підпадають під відшкодування. Під відшкодування підпадає 15 млрд грн", - уточняв він.

Директор фонду Ворушилін підтвердив цю суму можливих виплат і зазначив, що віддавати гроші доведеться більш ніж мільйону вкладників. "У неї 15 млрд гривень виплат і більше мільйона вкладників. Я не в захваті від того, що таке "щастя" може на нас звалитися", - заявляв він ще до сьогоднішнього рішення по банку.

Загалом, станом на 1 лютого цього року, Фонд гарантування вкладів фізосіб мав фінансові ресурси на 16,8 млрд. грн. "Насправді, це не дуже великі залишки, враховуючи, скільки нам належить виплатити", - заявляв на початку лютого глава фонду.

В середині лютого Ворушилін розповідав журналістам, що фонд збирається позичати гроші в НБУ, бо на виплату вкладникам "Імексбанку" (27 січня ввели тимчасову адміністрацію) грошей вже немає. Для виплати грошей вкладникам "Імексбанку" потрібно 5 млрд грн. Щоправда він уточнив, що живих грошей немає, але вони закладені в держбюджет.

Дійсно в держбюджеті-2015 для ФГВФО закладено 20 млрд грн., які фонд буде брати в кредит у НБУ під 14% річних. Щоправда, Нацбанку ці гроші теж треба десь знайти і не виключено, що їх просто надрукують, знову підганяючи інфляцію.

Також раніше Гонтарева заявляла про дві кредитних лінії для фонду в 2014 році - на 10,2 млрд і 9,95 млрд грн. За словами Ворушиліна, перша сума вже витрачена, а друга буде витрачена за півтора місяці, бо саме зараз почалися виплати по великим банкам - VAB, CityCommerce Bank та великій кількості маленьких фінустанов.

Отже 20 млрд грн, які повинні виділити фонду в 2015 році ще розраховувались без припущення, що такий гігант (який давно вже хитався) як "Дельта банк" впаде. І навряд з цієї суми залишиться 15 млрд для клієнтів останнього. Тобто фонду доведеться знову брати в НБУ, а регулятору, мабуть знову доведеться друкувати для цих цілей гривню.

Як бачимо історія падіння "Дельта банку" не була несподіванкою ні для кого. Сподівання на порятунок банку Нацбанком тільки відтермінували проблему, хоча не дати шанс акціонерам врятувати фінустанову теж було б нерозумно.

Проте зараз ми отримали величезну суму, яку потрібно повернути мільйону вкладників. І, скоріш за все, ця сума буде надрукована регулятором і за рахунок неї доведеться збільшити витрати держбюджету. Вона ж і далі підстьобне інфляцію.

А за умов жорсткого контролю МВФ і вимог різати і контролювати все, що можливо, "Дельта банк" стане черговою "кісткою в горлі" уряду та Нацбанку. А враховуючи мільйонну армію вкладників банку, мажна не сумніватися, що смерть "Дельти" супроводжуватиметься і серйозними соціальними заворушеннями.

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1957154
Поділитись на інші сайти

получается что если миллион буратин потеряли 20 млрд грн

то какой-то кот базилио положил себе в карман пару лярдов?

ведь не могли эти деньги просто раствориться

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1957164
Поділитись на інші сайти

Миллион котов базилио. Которым дельта налево и направо раздавала кредиты.

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1957200
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...
3 тис   40

Товарищи!

Кто имеет дело со SWIFT-переводами и корреспондентский банк указывает немецкий Commerzbank (SWIFT: COBADEFF) - советую поменять банк-корреспондент. Commerzbank из-за нарушения каких-то договоренностей с США и ведение дел с Суданом и Ираном обязали выплатить 1,5 миллиарда долларов штрафа.

Commerzbank задерживает SWIFT-платежи. У нас некоторые шли 10 дней.

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1972625
Поділитись на інші сайти

  • 4 тижня потому...

А есть у нас банковские работники? Есть вопрос чисто по банковской бюрократии.

 

Из банка А в банк Б делается перевод денег. Отправитель и получатель физ.лицо (одно и тоже, если это важно).

 

  1. На какой максимальный срок можно затянуть эту процедуру? В банке А операция проведена в тот же день.
  2. Как считаются "три банковских дня"? Мне пока внятно никто даже не намекал на эту причину, но один бывший работник банка сказал что возможно проблема в этом.
Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1983676
Поділитись на інші сайти

Вопрос решился. Пока мне мерещились вселенские заговоры и попытки банка нажиться на моих кровно заработанных, все оказалось проще: платеж зависи на каком-то транзитном счете.

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1983886
Поділитись на інші сайти

Ніхто не звернув увагу, що приват по трошки почав забирати свої бокси для переводу грошей і термінали для отримання грошей, які ним були встановлені у різних магазинах, ТЦ і т.п??...

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1983892
Поділитись на інші сайти

Ніхто не звернув увагу, що приват по трошки почав забирати свої бокси для переводу грошей і термінали для отримання грошей, які ним були встановлені у різних магазинах, ТЦ і т.п??...

Даже и если есть такая тенденция, я думаю она никак не может отобразить реальное состояние вещей. Скорее всего это чисто экономические и технические проблемы, связанные с окупаемостью и затратами на обслуживание того или иного терминала. У нас, в маленьком городе, все без изменений - как стояли - так и стоят:)

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1984016
Поділитись на інші сайти

Ніхто не звернув увагу, що приват по трошки почав забирати свої бокси для переводу грошей і термінали для отримання грошей, які ним були встановлені у різних магазинах, ТЦ і т.п??...

я помітив що навпаки, приват ставить термінали вже на вулиці, десь вмуровують їх в стіни, біля мого будинку був лише банкомат а зараз цей термінал поставили, да і тільки недавно взнав що кошти з картки привата можна знімати в  банкоматах будь-яких банків і без комісії

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1984036
Поділитись на інші сайти

2,8 тис   32

на работе была карточка привата, начальство(начальство начальства)) ) решило, что нужно переходить на ощад. ну вроде надо, так надо. написали заявы. но и приват остался. приходит время зп. короче))... в банкомате ощада денег не всегда есть. тыкаешь карточку плати деньги(т.е. есть деньги или нет , в банкомате, заплати за то что всунул.). снимаешь с других банкоматах плати%, рассчитываться в магазине на кассе тож плати ощаду %. та заколебали они. тут приват за клиента борется, смотреть без%, рассчитываться без%(еще вроде и начисляет 3% из каждого чека) и т.д.

нафиг надо такой ощад.

написали опять заяву на приват. 

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1984183
Поділитись на інші сайти

а у меня эпичечкая ситуация с приватом.

2! раза закрывал карточку, писал заявление в банк, платил деньги (чтоб по нулям было).

и через год мне приходит смс что я должен банку 19 грн!

оказывается мне при закрытии карточки закрыли её с минусовым балансом(-10 грн, за год еще 9 грн пени набежало)!

и чтобы мне её закрыть теперь мне снова нужно открыть счет и первести деньги!

вот как эти чудаки смогли закрыть мою карточку с минусом на балансе,

если я при закрытии оплатил 240 грн и всё было по нулям в момент закрытия!

я пользоваля услугами укрсоца, укрсиба, кредитагриколя, сити, мастера, аваля

но ни с одним не было таких косяков как в приватом!

они обещают мне перзвонить, не не перезвонили, уже 3! раза обращался.

как страховку на машину предлагать - так звнят упыряки, а решить проблему - молчат.

Народ, поветуйте мне банк, с выгодными условиями для ЧП, ща у меня кредитагрикол  но он не выгоден.

Змінено користувачем angeldoc
Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1984486
Поділитись на інші сайти

 

вот как эти чудаки смогли закрыть мою карточку с минусом на балансе,

 

не помню, мож писал в этой теме ,а может в другой...

у супруги на работе приват зарплата и заодно и кредитная карточка. как то она узнает, что по кредитной что то там какие то качали по деньгам. эту кредитную карточку она ни разу! ни разу даже в банкомат не вставляла. и тут какие то качели по карточке. пошли закрывать эту кредитку. ходили дня три. там шото осталось пару гривен. я говорю, чтоб они забрали те деньги себе и закрыли карточку. а они нивкакую))). 

короче закрыли карточку и взяли справку, что карточка закрыта и задолженности нет, что на балансе огрн о коп.

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1984514
Поділитись на інші сайти

я вообще не понимаю как могла карточка закрыться с отрицательным балансом, я ведь в кассу платил и на момент закрытия баланс был 0,

иначе бы не закрыли. но справку я не взял (не в первый раз закрываю счета и карточки, в других банках проблем не было).

недаром его называют прихват банком.

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1984586
Поділитись на інші сайти

тоже не в первой закрывал карточки(может не так много как вы), но после того как появились какие то денежные движения на карточке, которую и в руки никогда не брал, то решил закрыть ее и взять бумагу с мокрой печатью, что все ок.

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1984596
Поділитись на інші сайти

  • 2 тижня потому...

C Банками связываться вообще опасно, они тебе насчитают комиссию, пеню и т.д.
Так у меня было когда брал в кредит машинку.
Лучше брать лизинг, реально меньше риска остаться обманутым, конечно же, если разбираться в том что такое лизинг.

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1990588
Поділитись на інші сайти

прихожу я в банк уже третий раз, хочу погасить долг 19 грн, а они говорят

что для того чтобы погасить долг нужно перетокрыть депозит.

типа раньше компьютер позволял погашать им закрытый депозит с минусами а теперь не позволяет.

вот такой цирк. пойду на следующей неделе в другое отделение :)

если лизинг это так выгодно то почему все предпочитают кредит а не лизинг? где подвох?.

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1990643
Поділитись на інші сайти

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

, лучше кредит. Лизинг - машина не твоя до момента полной выплаты. а в кредит твоя. И если не платишь - при лизинге ты ничего не получаешь. а при кредите - ты можешь продать и закрыть кредит, ещё и что-то останется из денег.

 

, беря кредит или подписываясь на услуги банка - надо читать условия. Тогда не будет сюрпризов в виде комиссий или штрафов. я брал кредит, долго выбирал банк. За 2 года кредита не заплатил ни единой лишней гривны. 

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1990980
Поділитись на інші сайти

Из того что я видел - лизинг дороже. В чем его выгода, так это в более легком оформлении и меньшей головной боли во время владения. Но это все конечно компенцируется более высокой общей стоимостью процедуры.

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-1990985
Поділитись на інші сайти

  • 1 місяць потому...

Так ведь лизинг бывает двух типов финансовый и оперативный. Так вот финансовый подразумевает право на выкуп по окончанию договора и полному погашению. Как например в

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 учреждении. Думаю, что финансовый очень даже выгодный, как по мне.

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-2001673
Поділитись на інші сайти

А разве кредитование (авто) сейчас работает?

Какие же там проценты будут, если учетная ставка НБУ 30% только? :shock:

Змінено користувачем HenryFord
Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-2001829
Поділитись на інші сайти

У пыжа/ситроена - вполне вменяемые. Скорей всего там какая-то химия с ценами.

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-2001853
Поділитись на інші сайти

На счёт потребительского кредитования не в курсе. Но например один магазин предлагает товары в рассрочку, что тоже наверняка делается не без участия банка. Как они выкручиваются я не в курсе, скорей всего тоже часть маржи спрятана в цене.

Посилання на коментар
https://lanos.com.ua/topic/83424-banki/page/3/#findComment-2001854
Поділитись на інші сайти

Для публікації повідомлень створіть обліковий запис або авторизуйтесь

Ви повинні бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити обліковий запис

Зареєструйте новий обліковий запис у нашій спільноті. Це дуже просто!

Реєстрація нового користувача

Увійти

Вже є акаунт? Увійти до системи.

Увійти
×
×
  • Створити...

Важлива інформація

Ми розмістили cookie-файлы на ваш пристрій, щоб допомогти зробити цей сайт кращим. Ви можете змінити налаштування cookie-файлів, або продовжити без зміни налаштувань.