Перейти до публікації

Кіпр, новий досвід, нова країна.


tyz

Рекомендовані повідомлення

Як і обіцяв починаю описувати нову подорож.

Весь 2020 рік намагався відкрити нову 21-шу країну, робив аж три спроби, але... 

І от у 21 році нарешті відкрив, ура))) Магія чисел?))

Спочатку про авто.

Поки наш вірний друг чекає нас на парковці в Борисполі, ми вивчаємо інші автомобілі.
Цього разу ми взяли на прокат Volkswagen UP, як ми його називаємо - наш "Біленький Жужик"
Це все через розмір, Жужик маленький міський автомобіль. 
Для двох невисоких та компактних дорослих,  на невеликі відстані дуже навіть норм. 
Його маленький розмір є його великою перевагою.
Адже коли вперше сідаєш за правий руль і не до кінця усвідомлюєш габарити, особливо при поворотах, то маленький розмір має значення)) 
Я вже мовчу,  що практично скрізь можна припаркуватись.

Коли до нас приєднався син, а він вже більший мене, то нам зпереду було комфортно, і дружині ззаду теж.

Тому всередині Жужик не такий вже жужик, як здається ззовні. Всередині досить просторий. Загалом наїздили 680км, середня витрата склала 6.2л./100км. Це при тому що багато їздив у горах, а це якщо під гору то постійно 2-3 передача.

Двигун я підозрюю що 1літровий, але нас трьох по трасі легко  катав, легко набирав 100-110км/год.В горах іноді було важкувато і на низьких обертах двигун трохи голосний.

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

  • 4 тижні потому...

Ойой, щось я затримався. А може це я краще, тепер холодними осінніми днями я буду вас зігрівати літніми кіпрськими фоточками)))

Основне місто нашого перебування був Лімасол.

Це друге по населенню місто на Кіпрі, після столиці Нікосії.

Саме місто дуже древнє, знаходили могили яким приблизно 4000 років.  Лімасол кілька разів повністю знищувався, а потім відбудовувався. Спочатку ми познайомились з Лімасолом. У нього дуже класна набережна.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Є навіть такі арт-об"єкти

В самому Лімасолі мало чого цікавого, але старе місто прикольне, є де погуляти

Між будинками видно православний храм 

Дуже прикольний кутовий будинок

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Ось і сам храм

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Незважаючи на серйозний конфлікт з Туреччиною, у Лімасолі є дві мечеті, Одна правда у закинутому стані. Ось її трохи видно між будинками

 

Однією із головних історичних пам"яток є Лімасольский замок.

Кажуть що в часовні амку вінчався король Англії - Ричард Левине серце 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Замок мені сподобався, невеличкий, але є місця де можна трохи полащзити))

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Є різноманітні виставки та історичні екземпляри.

З даху замку відкривається непоганний вид на Лімасол.

Ось так, якщо коротко, ми трохи познайомились з Лімасолом, жарко і хочеться під кондиціонер. По дорозі до автобуса побачив такий екземпляр)). Наступного дня ми поїхали у гори. А гори на Кіпрі круті, мені дуже сподобались

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Гггг))

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

До зони турецької окупації будете подорожувати? Цікаво порівняти грецьку та турецьку частини Кіпру.

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

  • 2 тижні потому...
20.10.2021 в 09:08, Toris сказал:

До зони турецької окупації будете подорожувати? Цікаво порівняти грецьку та турецьку частини Кіпру.

Не цього разу, можливо наступного

Продовжу. Настпуний туристичний день витратили на вино, їжу і кіпрські села)))

Але спочатку про цікавий факт. Ті багатоквартирні будинки які бачив, вони не мали такого поняття як двори. Можна подумати, що авто немає де ставити. Але ні, для цього використовують перший( по кіпрські нульовий ) поверх. будинок наче стоїть на сваях, а машини під будинком. До речі досить часто будинки відносно маленькі. Ми наприклад жили у будинку де лише 12 квартир, і він має 6 поверхів. Відповідно по 2 квартири на поверх і потрібно щоб було 12 парко-місць. 

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Тепер про день. Спочатку поїхали у  Tsiakkas Winery. На дегустацію місцевого вина.

Трохи виробництва

 

 

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Бляха, ну круті краєвиди

Є можливість взяти екскурсію по виноградникам, але ми просто відпочивали

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Через кілька км є село Пелендрі. Там відівідали накрайщу таверну за Версією Тріпадвайзер Symposio tavern. 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Але спочатку я покайфував від того, що гранат просто так росте на вулиці)))

Таверна оригінальна і затишна. Місця потрібно бронювати 

У мене була гастрономічна мета, спробувати знамените кіпрське мезе.  Спершу спробував м"ясне. Що сказати. Не повторюйте наших помилок.))) Одне мезе беріть на двох чоловік. Нас було 4 і ми чомусь вирішили взяти три мезе. Це якийсь капець. Скільки ми сиділи, нам постійно щось підносили

 

багато видів м"яса,, різноманітні хлібці, салати і закуски. І все носили і носили. Ми вже коли бачили офіціанта, то так і мріяли - аби йшов не до нас))) Наїлися так що просто бімба. Смачно і колоритно

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Потім поїхали зганяти калорії)) По дорозі до дому заїхали у село Laneia (Ланья) Просто побродити і понасолоджуватися кіпрським колоритом

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Вузенькі вулички, красиві рослини зробили свою справу

 

На вдерях побачили оголошення, що не чіпайте мій болід)))

 

Ми ж виховані туристи, послухались. Це напевно прихований болід)))

 

Ще трохи Ланьї. Село затишне, геть не пожаліли, що звернули до нього

Ну і трохи кіпрських гір і природи. Ось так пройшов один із днів на Кіпрі

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

  • 1 місяць потому...

Щось я сачкую))) Продовжу.

Наступний день був пляжний. Спочатку ознайомились з пляжем Dasoudi у самому Лімасолі.  По ньому з дружиною лише прогулялись і випили кави у припляжному кафе. Пляж має круту широку зону із дерев і дуже непоганий пляж. Він популярний для прогулянок. У спеку саме то, прогулятись між соснами і з можливістю скупатись.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

А після обіду діти повезли на свій улюблений пляж - Governors beach, його ще називають білий пляж. Валуни там просто наче біла крейда. Там курто.  Прозора вода і класне море. Наступного дня я вже візьму авто і буду сам кататися по острову.

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

  • 1 місяць потому...

О це я загуляв))) Новий Рік, колядки))) Але нічого, буде вам тепліше трохи від моїх літніх спогадів. Ось нарешті настав час прокату авто,  і того, що мій мозок ледве не зламався))

На сервісі  

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 спочатку подивились різні варіанти і вибрали компанію SIXT, тим більше що діти орендують у них авто і порекомендували.

Але спочатку історія про те, як у мене ледве не зламався мозок.

А все із-за того, що перший день, я правою рукою шукав ручнік, а там двері))) Зліва шукав ремінь безпеки, а там порожньо))). Я вже мовчу про те що замісь поворотів спочатку включав двірники))) Ну і лівою рукою переключати передачі, ще той треш))

Але згодом все виправилось. Головне при поворотах заїзджати на свою  ліву полосу, особливо це важко при круговому русі. Ну і перевага надається перешкоді ліворуч.

Ось мої перші кроки, чи метри з лівим рульом)))

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

У перший день вирішили сильно не геройствувати і відразу виїхати з міста, найкоротшим шляхом. Почали ми з залишків грецьких міст і поселень

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Жарко було що капець, але цікаво. Це Рїни Аматуста

 

А ось і море і парковка біля руїн. Десь там стоїть наш Жужик

Наступної точкою було стародавнє поселення Хирокитія

Кажуть що тут жили ще 10тис. років тому. У ось таких круглих будинках. Їх спробували відновити

На схилах гори є залишки цих будинків

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Ця цивілізація зникла. Куди, не відому і чому. Ось така загадка є на Кіпрі.

Попеклися, налазились і поїхали далі. Але вже у гори. Зохотілось глянути кіпрські гірські села.

Жужик нас довіз до села Lefkara. Як раз була сієста і ми сповна насолодилися пустими вуличками затишного села

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Класно і загадково.

По дорозі зайшли у приватний музей і нам провели екскурсію. Побачили, як раніше жили кіпріоти, їхній побут.

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Власниця будинку ну і музею, багато чого розповідала. була навіть кіпрська банкнота на які зображена Лефкара і видно їхній будинок. Круто...

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

По дорозі до дому дружина захотіла покормити віслючків))))

Цих віслюкових ферм на Кіпрі дуже багато і зустрічаються часто. Ми заїхали Golden Donkeys. Думали ще покататися на віслючках, але нам стало їх жалко. Та   ще приїхала величезна група русо-турісто і ми побачили як це відбувається. Всіх всадовили на віслюків і натовпом повели спочатку по дорозі, а потім полем. Натовп, гамір, ну така собі розвага. Добре що не замовили ми це катання.

А от кормління  дуже мімішне. Прикольно і весело.

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Ферма ще хизується  що до них приїзджала Жанна Бадоєва і робила якусь передачу. Ось так пройшов день за кермом нашого Жужика. Мозок не зламався, руки не трусилися, все пройшло добре

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

вы много ездили на кипре. подскажите, где море понравилось больше всего

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

05.02.2022 в 11:23, Vaasiliy сказал:

вы много ездили на кипре. подскажите, где море понравилось больше всего

Перед цим описав Білий пляж, дуже сподобався, У Протарасі класні пліяжі, але там туристів дуже багато.  Інші пляжі буду описувати

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...

Важлива інформація

Щоб зробити цей веб-сайт краще, ми розмістили cookies на вашому пристрої. Ви можете змінити свої налаштування cookies, у іншому випадку ми будемо вважати, що ви згодні з цим.