Перейти до публікації

Тренчин, Братислава і околиці


tyz

Рекомендовані повідомлення

Перед карантином встиг у справах відвідати Братиславу. Зміг подивитися трохи цікавих міст навколо. Тому зараз я Вам киноу трохи зими)))

Спочатку і відвідав стародавнє містечко Тренчин. Від Брасислави 130 км. Я їхав поїздом. Квиток  в одну сторону 6,22 євро. Їхав у такому вагоні. Тепло, затишно, був Wi-Fi. Але мій квиток був без місця, тому пару раз приходилось пересідати, бо займав чуже місце)). Щоб квиток був з місцем треба трохи доплатити, я  вирішив зекономити. По дорозі назад за це поплатився, їхав  стоячи - весь вагон зайняли школярі, які їхали з якогось табору.

Ось такий вагон.

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

На вокзалі мене відразу зустрів Тренчанський Град - моя головна мета цієї поїздки

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Пройшов через парк і ось за цим красивим старовинним готелем потрібно повернути ліворуч.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Ось по цій вуличці

На цю красиву і затишну вулицю я ще повернусь.

А поки що піднімався ось такою старовнинною

Замок все ближче

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Замок почали будувати ще у ХІ ст. За часи його існування у нього було багато власників. Замок має багато воріт. Ось одні із них.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Періодично відкривався гарний вид на Тренчин

Чергові ворота

Вид на головний Верхній Замок 

Біля найвищої вежі , є Палац Людовіка - збудований  у XV столітті. У палаці різноманітні виставки і музейні експонати із життя замку

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Ось такий стародавній інтер"єр 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Вид на внутрішній двір Верхнього Замку 

Потім я спустився іншим шляхом у саме місто Тренчин. І вийшов у ось такому місці  До речі, у мене був найдешевший квиток, без екскурсійного супроводу - 5,50. З екскурсією 7 євро, але показують більше, і екскурсія проходить не часто. Я не став чекати її і пішов самостійно

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Площа Миру, це головна площа Тренчина, на ній знаходиться Костел Св. Франциска Ксаверського . Римо-католицька церква, яку побудовали у XVII ст.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Також у Тренчині є синагога, яку побудвали У 1913,  але зараз у ній культурний центр

 

А з цієї площі видно основні пам"ятки Тренчина -  Міську Браму, Костел Св. Франциска Ксаверського, Синагогу, і Тренчанський Град

Трохи змерз і зголоднів  тому пішов у місцеву пивоварню Lanius reštaurácia a piváreň

У затишній і атмосфеній обстановці смачно поїв 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Порції великі, ребла були дуже смачні. Що замітив, на мій смак Словаччина варить дуже непогане пиво. Згодом у Братиславі відвідав кілька пивоварень  і скрізь сподобалосб

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Тренчин мені дуже сподобався, маленьке затишне історичне місто. Враховуючи близкість до Братислави, що його можна відвідати навіть без авто - то ядуже рекомендую побачити Тренчин 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Ось коротеньке відео про замок

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Слухайте, не дратуйте:nene::beer::smile:з тим карантином і так всі плани накрились. Я, правда, Тренчич не планував, бо то далеко (подорожую тільки машиною) але Спішський Град, Татри, Орава, можливо Бойніцкий замок .... були в планах на квітень/травень.

На Вашу думку, що в Словаччині в пріоритеті для відвідування замки/містечка/природа, якщо їхати зі сторони Ужгорода? 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

05.08.2020 в 21:29, Drug сказал:

Слухайте, не дратуйте:nene::beer::smile:з тим карантином і так всі плани накрились. Я, правда, Тренчич не планував, бо то далеко (подорожую тільки машиною) але Спішський Град, Татри, Орава, можливо Бойніцкий замок .... були в планах на квітень/травень.

На Вашу думку, що в Словаччині в пріоритеті для відвідування замки/містечка/природа, якщо їхати зі сторони Ужгорода? 

Якщо чесно, то Словаччину ще не до кінця вивчив навіть взагалі не знаю. І вона у мене є в пріорітеті для подорожі на авто. Те що я знаю, читав і спілкувався то мені дуже подобається природа - Високі Татри і замки. ось це я хочу на авто відвідати ну і містечка.

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Девін

Не далеко від Братислави є маленьке містечко Девін, в якому розташований зруйнований одноіменний замок. В один із днів вирішив до нього поїхати. Їхати громадським траспортом лише 20-25 хв. Ось так замок зустрічає

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Взагалі Девін знаходиться на кордоні з Угорщиною і Австрією. Кордон проходить по Дунаю та Мораві. Колись мав дуже важливе стратегічне значення, адже стоїть на важливих річках і гарно все проглядається. За століття він зруйнувався і втратив своє значення, зараз словаки відновили що можна і зробили туристичну пам"ятку.

 

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

На фото вид Девін і  р.Морава і ліворуч від неї Австрія. Мені навіть прийшла  смс-ка, що вітають мене у Австрії)))

А це Дунай, через берег Угорщина.  

А тут дві річнки з"єднуються і видно залишки сторожової вежи. Далі за річкою все Австрія. Вид суперський

В зимку класно подорожувати, хоч і місцями холодно, зате мало туристів. Пішов  в іншу частину збережного замку. 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

А це вид на найвищі стіни замку і я на фоні)))

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

А це вид із головної площі замку

 Під замком можна прогулятися по набережній Дунаю і Морави. Тут встановлений меморіал пам"яті Жертв Комуністичного Терору- Ворота Свободи. Під залізного занавісу, люди часто навагалися у цьому місці втикти з Чехословаччини до Австрії. Під час цих спроб було розстріляно майже 400 чоловік. До цього меморіалу приїжджала королева Елизавета II.

Вид на замок знизу

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Ось так не напряжно і досить комфортно я відвідав цей замок. Словаки молодці, із руїн замку зробили класне місце. Раджу відвідати цей замок, але у взимку він не завжди працює, все залежить від погоди.

Трохи архітектури Девіна

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

І відео з замку 

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

  • 4 тижні потому...

Продовжу...

Булр кілька днів щоб погуляти по Братиславі. 

Палац Грасалковича або Президенстький палац. Побудували його у XVIII ст.  Дуже любила в цьому палаці відпочивати імператриця Марія Терезія. Зараз у ньому  резиденція президента Словаччини 

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Недалеко від нього Церква Святого Іонна Матха теж XVIII ст

Поруч  Церква Святого Стефана,  теж XVIII ст Вона невеличка і затишна 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Потім по марщруту я пішов до Михайлівських воріт. Це один із символів Братислави. Їм майже 700 років, Це частина колишніх фортечних укріплень

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

З них відкривається гарний вид на Братиславу, стару її частину

Братислава хоч і не така популярна, як сусідні  зірки Прага, Відень і Будапешт, але у ній теж є затишні вуличкі. Які я дуже люблю

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Собор Святого Мартина.

Найвеличніший і найголовніший собор Братислави і всієї Словаччини. Був період що навіть всієї Угорщини. Майже 300 років у ньому коронували королів і королев Угорщини і так нарахувалось 19   королівських осіб. У цьому соборі виступав Бетховен. Побудували у   XIV ст.

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Всередині він теж вражає

Якщо перейти  Дунай по мосту Століття, то можна попасти до ресторану Уфо, а звідти просто суперовий вид на всю Братиславу. До речі  категорії підвісних мостів посів четверте місце у світі.

 

Ось такі види на Братиславу. Підйом коштує-  дорослий  вдень  11,90 євро, вночі 8,9 євро. А якщо замовити страви у ресторані то буде безкоштовно

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

На Головній площі  в Старій ратуші є багато музеїв - історичний, інтер"єрів і головне, що можна піднятися на ратушу і подивитися на Братиславу

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Ось такий вид. Мені сподобався

Музей для любителів історії цікавий. Мені більше сподобалась виставка у підвалі, Гарне крісло, м"якеньке)))

І дже сподобався музей інтер"їрів. Цікаво, як  люди тоді жили 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Знайшов дуже красиву, мойжде найкрасивішу і найоригіналнищу церкву яку я бачив. Церква Святої Єлизавети або Блакитна церква.

Вона дуже молода - 1913 року але мені дуже сподобалась.

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

А головною візитівкою Братислави є Братиславський град. Його видно практично з будь якої точки. Будівництво розпочалось в XI столітті. Під час окупацієї Угорщини Османсьскою імперією, в Граді була резиденція Угорських королів В ньому була підписана Конституція незалежної Словаччини.

 

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

До граду можна дістатися двома шляхами. З боку Дунаю ( я ним зпукався) і з іншого боку пагорбу через красиві Віденські ворота 

Зараз у Граді різномантін музеї  і засідає Словацький парламент. Братиславський Град дуже такий масивний

З нього теж відкривається гарний вид на Братиславу, особливо Дунай. На фото видно ресторан Уфо, де я вже був 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

На території збереглися залишки фундаменту  палацу, вежі і базиліки часів ІХ ст

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Я спускався в сторону Дунаю і побачив залишки оборонних стін, Які захищали Братиславу 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Ось такою я побачив Братиславу і її околиці. Да їй важко конкурувати з сусідніми столицями - Відень, Прага і Будапешт. Але у і Братиславі є що подивитися. Я коротко описав  своє перебування, На це все потратив 4 дні.  Плюс мені сподобалась кухня, є затишні і прикольні паби. Тому, коли є можливість то раджу відвідати цю невеличку і молоду столицю Словаччини

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

И когда же ты угомонишься? :proud:Все правильно, не останавливайся на достигнутом. Спасибо за отчет!

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

3 часа назад, SergXP сказал:

И когда же ты угомонишься? :proud:Все правильно, не останавливайся на достигнутом. Спасибо за отчет!

Дякую)) Зараз Туреччину почну писати.

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...

Важлива інформація

Щоб зробити цей веб-сайт краще, ми розмістили cookies на вашому пристрої. Ви можете змінити свої налаштування cookies, у іншому випадку ми будемо вважати, що ви згодні з цим.