Перейти до публікації

На море в Hrvatska і по дорозі подивились Slovenija і Italy


tyz

Рекомендовані повідомлення

Довгих шість років ми не були на морі. І ось наші бажання співпали з можливостями. Ми приїхали. 

Зробили таку собі петельку по ЄС. )) ланос нас прокатав трохи більше 4000 км.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Побачили нові для себе Словенію, та Хорватію. Показали дітям Італію. 

 

Хорватія, Адріатичне море, люди дуже сподобались.

 

 

Накупались, нагулялись.

 

 

Відхекаюсь, набирусь сил і почну потрохи розказувати

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Якось так завелось, що в усі подорожі ми зупинялись в Сколе. Цього разу вирішили зупинитись у Львові. По переше ми пізніше виїхали і не хотіли то піздна кататись. По друге, дивно але менший син жодного разу не був у Львові. Ось йому і покажемо, хоч трохи. Приїхали,  заселились на Лисенка ( паркінг у дворі) і трохи погуляли

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

 

 

Повечеряли в закладі " Під Клепсидрою", сподобалось

Антон від Львова у захваті. Сказав, що Львів йому нагадав Вроцлав)))

ще дивина, я вперше був у Львову за кермом. 

Львівяни, а як ви по цій бруківці їздете? Я думав у мене мозок черех вуха вилізе))))

 

Наступного дня, нас чекала Європа. Але ми не шукаємо легких шляхів. Дружина вичитала, що у Чинадієво, в замку Сент-Міклош проходить фестиваль троянд. Вирішили заїхати. Діти залишились в авто. А ми пішли. подивитись на перший день фестивалю, плюс історично цей замок дуже тісно пов"язаний з замком Паланок.

Що сказати, замок Сент-Міклош у жахливому стані, але завдяки фестивалю ще можна щось дивитись. Вхідний квиток на дорослого 100 грн Так як це був перший день фестивалю, то відвідувачів ще було мало

 

 

 

Погуляли десь годинку, побачили різноманітні цікаві інсталяції з троянд та інших квітів. І поїхали далі. Ще що дуже розчарувало це повна відсутністиь доріг у Чинадієво, ледве виїхав на трасу Київ-Чоп. Поїхали в сторону Берегово. Раніше ми кордон переходили в цьому містечку. Але після того як ввели безвіз і на кордонах почали виникати черги, то вирішили проходити кордон у Косино. І не прогадали. Не знаю як у Берегово, у Косино черги взагалі не було.

Милі мадярки запитали, як діти будуть в"їзжати у ЄС, ( у дітей біометричний паспорт)

- біометрика?

-  іген

поставили штампики і діти вже у ЄС. У нас з дружиною старі паспорти з візами, так нам прийшлось ще здавати відбитки пальців, в цей час діти з нас сміялись.))

На заправці MOL  купив місячну матріцу, ( вона виходить дешевша ніж двічі по 10 днів) за 4780 ф.-  це приблизно 16 євро.

І поїхали по автобану. В цю поїздку я зрозумів який недолік у мадярських автобанів -  вони до сказу нудні.))) у вікно тільки степ і асфальт. Але він все одно кращий ніж хорватський, про це у мене є ціле дослідження. Про яке напишу пізніше.

Далі нас чекала ночівля у Бадапешті і дорога на море через Словенію та Італію.

 

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Чекаємо продовження!

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Ну що, після довгих та нудних переїздів почалось найцікавіше. Наступна доба була у нас словенська. По  угорському автобану М7 та словенському А5, ми проїхавши 340 км  заїхали в Марибор.

Але спочатку оплатили словенські дороги. Купили віньєтку на першій заправці, наклеїли і поїхали.

Ціна за 7 днів 15 євро

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

За всі свої подорожі я  у Словенії зіткнувся з незрозумілою системою У них є пункти для перевірки віньєтки. По одні полосі вони приймають оплату з автобусів і фур. А по інших полосах перевіряють

Ніхто так не перевіряє, Скрізь на автобанах висять просто камери які все бачать - у Австрійців та Чехів зчитують віньєтку. Угорці та словаки  зчитують номер авто. У словенців цілі пункти. Не скажу що критично, але трохи не зручно. Особливо коли із-за фур виникає маленька пробка. Ще замітив, що у Словенії на автобанах дуже багато фур, напевно ця країна є зручною транзитною зоною по дорозі в Італію, Францію, Іспанію. Трохим пізніше ми намучались з цими фурами. Але все по порядку.

Словенія дуже невелика і затишна країна. Ми це побачили по Марибору та Любляні. Все так мило.

Спочатку в Мариборі освіжились

А потім гуляли

 

 

а це найстаріша у світі жива виноградна лоза (Hiša Stare trte) інтернет пише що їй 500 років . Поруч у магазині продають вино. Дегустаційний набір здається 4 євро,  це 4 бокали по 30грам))

Вид з Старого Моста на р.Драу та Марибор

Нагулявшись нас потянуло у гори)))  - Маріборське погорьє

Види відкриваються класні. Але треба враховувати, що підйомник працює лише на початку кожної години. Тому ми прийшли  і чекали хвилин  20 коли нас піднімуть. І відповідно годину там гуляли поки нас знімуть)) Можна і пішки спуститись))) Там багато розваг, дивились як катаються на байках. Ще побачили підозрілих мужиків

А потім як почалось, ми аж роти відкрили. Отримале таку собі  безкоштовну розвагу.

 

 

Під горою є Адреналін парк. Там багато розваг. Ми вибрали  санки щоб спуститись по такій трасі

 

Ввечері залью відео на ютуб і покажу як відбувається сам спуск. Мама відмовилась спускатись, а нам всим дуже сподобалось

Перші години у Словенії пройшли вдало і цікаво. Далі нас чекав невеличкий переїз довжиною 125 км і ночівля у столиці Словенії - Любляні

 

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Обіцяне відео

 

 

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Уши сильно закладывало?

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

16 часов назад, SergXP сказал:

Уши сильно закладывало?

Не закладувало А там не високо. Там де літуни були, то висота здається 1000м. А де санках катались то ще нижче. 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Забув про фінансову складову. Парковка багатоповерхова у Маріборі обійшлась 3,3 за  2 години. Підйом та спуск з гори 12 євро за сім"ю. Катання на санках 18 євро за трьох.

Любляна

Словенія нам дуже сподобалась своєю компактністю і затишком. У столиці Любляні проживає трохи більше 280 тисяч. У нас обласні центраи більші, може тому Любляна така затишна.

Засилились  в центрі міста в апартаментах 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

 і пішли гуляти, але розвочався дощ. Який нам геть не заважав

 

 

 

Так ми потихеньку дійшли до нашої конкретної мети - Музей Ілюзій. Музей дуже прикольний, ми всі там надурілись, нафоткались Сподався всим ціна сімейного квитка 23,5 євро

Буду дещо пояснювати. Ось  цю пірамідку/трикутник торкнутись неможливо. Його немає)))

 

Тут взагалі бомба. Наша мама найнижча в сім"ї, а на фото геть вона і не маленька. Ніяких лінз тут немає, ніхто не присідав. Сказка та й годі)))

 

Далі просто гуляли

Наступного дня погода була супер. Купили трохи на сніданок місцевої випічки і ще  трохи глянули місто

 

А ще побачили милих пішоходів. Їм напевно років 1,5 - 2. Щоб не розбіглись вони були прив"язані, ну не прив"язані а їх ручки були засунуті у дуже просторі петельки. Але все одно це допомагало їм трамится разом. Ці манюсінькі пішоходи ставили на вуха всих перехожих))) Такою  маліеньких пішоходів у великій компанії я ще не бачив)))

Любляна сподобалась. Але нас чекало море , але по дорозі ще планували заїхати в одне дуже гарне місце і поїсти піци в Італії.

 

 

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Нарешті настав день, коли ми скупаємось у морі)))

Але почався він тяжко. Я вперше попав у пробку на автобані. Із-за великої кількості фур це був просто  треш. Із-за ремонту  автобану це основна причина  і одного пункту перевірки і великої кількості фур ми останні 20км їхали 2 години. Ці фури зайняли дві полоси з трьох. Ці фури були від горизонту до горизонту.))) Польська фура нам кричала - Слава Україні))) Ми вивчили всі марки виробникв фур)))  Вивчили всі види кемперів .Під час цієї пробки у мене згоріла ліва рука. Я навчився крутити спінер і поглядати у смартфон)))

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

У нас стала загроза не попасти до одного красивого місця на фотопаузу. І якби при з"їзді автобану пробка продовжувалася б, то прийшлось міняти плани. Але ні, як раз  перед з"їздом ми минули ремонт і пробка зчезла. І ми з спокійною душою потратили одну годину на фотопаузу. Ми відвідали Пред"ямский замок. Яма з словенської це або яма, або печера. От замок як раз я закриває печеру.

Там дуже цікаво і красиво. Всередину не заходили.

Є ще одна розвага - це найбільша в Європі печера - Постойна, в ній навіть ходять маленькі поїзди. Але вартість сімейного квитка приблизно 80 євро і  брак часу  не дали нам можливість відвідати її.

Після цього  у нас був маленький кусочок Італії. Головна мета це кулінарна. Накормити дітей в Італії піцою та пастою.

Ми давно зрозуміли, що недорогі, смачні і автентичні ресторани це ті які знаходяться не в центрі, не в утуристичних місцях, а десь на околицях. І от  ми в предмісті Трієста - Villa Opicina знайшли такий ресторанчик

Де мила італійка, в простому одязі в простому ресторані нас дуже смачно накормила італійською їжею

До речі знайомтесь - це чоловіча половина нашого екіпажу, Я і мій син Антон

замовили дві піци - прашуто і  маргаріта і пасту болоньєзе і один літр Аква Натурале

Старша доця вивчає англійську і французську філологію І їй було дуже цікаво почути італійську мову.

Сказати що вона була в захваті це нічого не сказати.

За весь обід ми заплатили 23 євро. Наїлись так, що підкрипивши це справжнім джелато, їсти потім захотіли вже  у апартаментах на морі.

А ось жіноча половина нашої команди. Дружина Лєна і доця Аня

Трохи від"їхавши ми побачили суперовий вид на Трієст

Припаркувавшись в центрі, під самим замком безкоштовно піднялись до нього на ліфті, але там види не дуже добрі

 

Погуляли, спустились вниз і просто гуляли по Трієсту. Спека стояла просто капєц.

 

 

 

Цей регіон дуже цікавий. Трієст дуже довго останні сотні років був під Австрією, тому і архітектура відповідна. А от півострів Істрія куди ми їхали взагалі був Римською імперією. Тому дуже сильно нам нагадував Італію. Але це нас чекало .

Попрощавшись з Італією ми поїхали на наш головний відпочинок

І поїхали не відразу на автобан і там до кордону з Хорватією ( через Словенію) і поїхали вздовж моря. Це було дуже цікаво і на кордоні з Хорватією не було пробки. Пробку зробили ми))  Дітей по біометриці впустили  дуже швидко. А нас з дружиною питали на скільки ми їдемо в Хорватію і наголосили що у нас скоро закінчиться віза.

Ось так пройшов цей день. Нас чекало море, і вісім днів спокійного відпочинку

 

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Кину фото до попереднього посту. Навігатор нас вів вздовж моря і ми не пожаліли, так як була така красива дорога

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

А це сам кордон, де ми зробили маленьку пробку із 3-4 авто)))

Ще в Хорватії я вперше зіткнувся з новою для себе системою оплати доріг. Там оплата береться за кілометраж. Чим більше проїхав - більше заплатив. При в"їзді на автобан отримуєш такий талон

При виїзді оплачуєш. Увага! . До оплати береться картка без чіпа ( або плати готівкою геть на іншій полосі)  і з карткою без чіпа автомат сам зніма потрібну суму, не вимагаючи пін-код. .Чим мені не сподобався хорватський автобан напишу пізніше.

Хорватія

Ось і ми і на морі.  У нас спочатку було заплановано 7 днів, але потім продовжили ще на добу.

Ми просто відпочивали. Спочатку я море боявся. ну як боявся, мій організ не любить лежати місці кілька днів підряд - мені нудно. Тому до вибору місця відпочинку ми підійшли дуже ретельно. Вивчали все що тільки можна. Вимоги були прості - максимальна близкість до моря, прозора вода і щоб була якась екскурсійна програма. Тому ми і приїхали в Пулу

Далі писати буду  блоками, а щоб Вам не було нудно, буду розбавляти екскурсійними нашими поїздками

Житло і пляж

Ми зупинились - I Це повноцінна трьо-кімнатна квартира. Будинок трьохповерховий. На третьому жили господарі - мила , весела  Віолета  і мовчазний Деян, з яким я трохи балакав про футбол. У нашому будинку здавалися ще двоє апартаментів. під час нашого перебування нашими сусідами були  жителі Лондона,  Німеччини та Данії.

 

 

 

У дворі росли мандарини

Ось така віддаленність до моря. Це приблизно 40-50м. Це фото зроблене біля входу в двір

На хорватському базары побачили незнайомий фрукт - smokve. Похила хорватка  каже

- по вашому це інжир)) Смачний

А потім побачили, що у нас у дворі він теж ріс. Правда ще зелений

Наш двір

Біля нас було два вида пляжа.

Камянистий. Ми туди ходили купатися рано вранці

 

 

І основний пляж це невеличкі камінці, галькою це назвати не можна.)) Там такі камінчики що вбити можна)))

 

ось така прозорість води. Вона ідеальна. Скілки не пливли, постійно бачили дно, а донирнути не можна.)))

Лівий будиночок, це ми в ньому жили

Іноді до нас у затоку припливали такі красені. затока називається Стоя, там є одноіменний кемпінг, про який розкажу пізніше.

 

 Тепер трохи про наш стереотип, який не підтвердився.

Це пляжі Хорватії. Ми до поїздки знали, що в Хорватії дуже мало піщаних пляжів, а ми до них дуже звикли. Всі інші нам були не знайомі і ми їх трохи побоювались. Так от тепер сміливо можу сказати, що нічого в них страшного немає.

Якщо дрібна галька то взагалі нема проблем

Якщо такі камінчики як у нас  то потрібно мати акватапки

Доця, сказала, що це уродство носити не буде))) Але потім день походила без, і сама потім без няких питань носила і не знімала. По перше в них зручніше пересуватись  на березі по таким камінцям, нога не так провалюється між камінцями. По друге ходити по дну теж супер. Пару раз я ціплявся стопою ( боковою стороною стопи ) за камінець і геть все проходило комфортно. Ну і по великим камінцям теж зручно пересуватись. Ще ми з собою привезли два каремати, поверх них застеляли покривало і було досить м"яко лежати. Така само конструкця підійде і до великих камінців,  тільки залишалось знайти  відносно рівну поверхню. Ми не взяли з собою парасольку для пляжу, бо я сумнівався чи зможу я засунути держак між камінцями. Але хорвати це якось робили))) 

Ще в Хорватії є пляжі де бетонні плити, ось про цей пляж нічого не можу сказати. Можливо на них теж зручно

Пізніше ми знайшли піщаний пляж і він нам геть не сподобався. Про це розкажу пізніше.

Наш пляж був чисто сімейний. досить часто  у воді дітей було не менше чим дорослих. Це при тому, що глибина розпочиналась досить близько, 10-15 метрів від берега і вже глибше 2 метрів. Але нічого малеча плюхкалась разом з батьками.

Відвертих хорваток було мало))) Одно разу так вийшло що з одного боку мама прийшла з дітьми у була вона в одних плавках, а з іншого боку дві молоді дівчини засмагали теж без верху. Більше такого "джек-поту" не було))))

 День на пляжі проходив так. Купались до сніданку, потім до 12-00. Обід сієста, бо спека дуже велика, а потім з 16-00 поки не зголодніємо.  Робили кілька виїхздів у саме місто Пула, Ровінь Фажана, Медулін. Про це все розкажу 

 

 

 

 

 

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Вечірня Пула, або музична

 

В один з перших вечорів ми спланували поїхати в саме місто. Їхати нам не довго, на автобусі  хвилин 10. Проїзд на одного 11 кун ( 44 грн) в одну сторону. Трохи дорогувато,  на авто вийде значно дешевше хоч і за парковку платити треба. Але ми ж на відпочинку, а вдруг я пива захочу випити)))

Автобуси ходять точно по розкладу, запізнення максимум 3-4 хвилини. Користування дуже просте, заходиш тільки біля водія, купляєш квиток ТІЛЬКИ за готівку, виходиш тільки в середині автобуса. Квиток діє одну поїздку.

От ми після вечері і поїхали у розвідку

Арка Сергія

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Варто сказати що в історичній Пулі заблудитися майже неможливо. В центрі на горі фортеця, навколо неї два ряди кругових вулиць.. Одна майже внизу, інша ближче до фортеці. І як промені до цієї фортеці йдуть кілька вулиць які перетинають перші дві.

От по нижній круговій вулиці йшли проти часової стрілки. Пула колись була Римською імперією, архітектура майже італійська

 

А ось і Амфітеатр Пули. Наші традиційні вишиванки. Приємно як нам у слід дивились))

В Амфітеатрі проходила вистава. Ми вирішили не йти, так як вона не дуже помпезна і ми все одно нічого зі слів диктора не розуміємо))) Але знали про одну хитрість. Зліва від Арени можна виставу подивитись безкоштовно. Що ми трошки і зробили))

А на цьому балкончику виставу видно ще краще))) Ми були не одні

Далі ми просто гуляли, і думки весь час говорили, що ми в Італії)))

Головний собор Пули - Кафедральний собор Блаженної Діви Марії

Зліва на фото Храм Аугуста. Ну чим не Італія?

Ще цей вечір був музикальним. На багатьох куточках  виступали різні  гурти на різних інструментах і грали різну музику. Ось змонтую і викладу сюди коротенький фільм.

Пула була ще не повністю розкрита, сюди ми повернемось  вдень, але вже без дітей. Вони сказали що їм досить)))

 

Трохи думок про наш побут кому цікаво читайте далі. 

Харчування. Так як були на авто, то ми старались по максимум удешевити наше перебування, в плані їжі.

Ми дома дуже часто снідаємо сухими сніданками - пластівці+ кефір або молоко . От з дому ми взяли наш набір пластівців. Тут вже докупляли замісь кефіра грецький йогурт ( дуже він поджобається), молоко. Таким часто снідали. З дому також взяли макарони, тут докупили місцевого м"яса і зварили на дві вечері таку собі пасту. Дружина взяла з дому набір для борщу, можна було не брати)) тут червоний буряк був у продажі. Був у нас і борщ в меню))) І ще брали блок води 1,5л., тут прийшлось докупити ще один, як раз вистачило до Львову. Ще з собою брали по пів кіла круп - гречка , рис і кіло борошну взяли 0,5л олії. ми полюбляємо млинці, так от одного разу нажарили. Пригостилу Віолету з Деяном. Вони були дуже приємно вражені))) Дякували)))

Все інеше докупляли у супермаркеті Це нам обійшлося за 8 ночей у 120 євро на чотирьох.

Це - на обід/вечерю у нас постійно було місцеве пиво/вино. фрукти . полюбляємо сири, Здорову пляшку місцевої оливкової олії купили, робили салати тільки з неї

Трохи цін  перевів у гривні

картопля молода - 17грн

перець -51 грн

капуста - 21

яблука  - 42

помідор - 42

огірок - 25

персик середня ціна 42

яйця дес. - 64

м"ясо дороге, здається курятина філе до 7 євро за кг. ( забув записати)

 

 

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Обіцяне відео музичної Пули

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Ровінь

 Нам як завжди не сиділось. Ми поїхали у Ровінь, слава богу їхати не далеко - 40 км. На це ми виідлили цілий день, так як планів було багато

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

Ми знову занурились в Італію. Все нам це  нагадувало

церква Св. Амфімії

 

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Ну чим не Італія

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 

 

 

Далі ми зайшли у музе Батана - стародавній хорватський  рибацький човен.  Ціна смішна  - 7 євро сімейний квиток, і музей такий же. Нам не сподобався.

 

Ще дома дружина знайшла автентичний і оригінальний заклад - Mediterraneo Cocktail Bar

Ось ми там трохи і відпочили від спеки. Нам дуже сподобалось.

Ось такий вхід

Оригінальні стільці, столи. Вода так близько, таке враження що ти на пляжі.

 

 

 

А далі ми поїхали в ще одне заплановане місце. Лімський канал, на устричну ферму. Як бути біля моря і не поїсти морепродуктів?

 Для цього ми вибрали ресторан Вікінг біля цієї ферми

Собі замовили свіжих устриць, морських гребінців і мідій. діти це відмовились їсти))) замовили десерти

 

Все сподобалось. Устриці трохи незвичні, адже вони сирі. і аромат у них ще той. Як гарний морський порт)))

А от гребінці та мідії дуже навіть смачні.

 

А ось і сам канал 

 

Ну що, ще одну кулінарну мрію здійснив.  Посиденька у цьому ресторані обійшлась 43 євро

По дорозі до дому зробили фото-паузу у маленькому містечку, скоріше селі - Бале (Bale)

І знову Італія))) на вуличках нікого немає - сієста. Але все одно затишно, хоч і жарко

 

 

Хорватія нам дуже подобається.

Ну чим не Італія

 

 

 

Далі ми зайшли у музе Батана - стародавній хорватський  рибацький човен.  Ціна смішна  - 7 євро сімейний квиток, і музей такий же. Нам не сподобався.

 

Ще дома дружина знайшла автентичний і оригінальний заклад - Mediterraneo Cocktail Bar

Ось ми там трохи і відпочили від спеки. Нам дуже сподобалось.

Ось такий вхід

Оригінальні стільці, столи. Вода так близько, таке враження що ти на пляжі.

 

 

 

А далі ми поїхали в ще одне заплановане місце. Лімський канал, на устричну ферму. Як бути біля моря і не поїсти морепродуктів?

 Для цього ми вибрали ресторан Вікінг біля цієї ферми

Собі замовили свіжих устриць, морських гребінців і мідій. діти це відмовились їсти))) замовили десерти

 

Все сподобалось. Устриці трохи незвичні, адже вони сирі. і аромат у них ще той. Як гарний морський порт)))

А от гребінці та мідії дуже навіть смачні.

 

А ось і сам канал 

 

Ну що, ще одну кулінарну мрію здійснив.  Посиденька у цьому ресторані обійшлась 43 євро

По дорозі до дому зробили фото-паузу у маленькому містечку, скоріше селі - Бале (Bale)

І знову Італія))) на вуличках нікого немає - сієста. Але все одно затишно, хоч і жарко

 

 

Хорватія нам дуже подобається.

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Ще давно ми досить часто поглядали щоб поселетися в кемпінгу, у мобільний будинок або бунгало. Все не складалось. І от біля нас був

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 І чому не скористатися такою нагодою і не подивитися як виглядає європейський кемпінг. В один із нудних днів, а правильніше два дня ми зробили екскурсію  у кемпінг. Розкажу що воно там, може комусь знадобиться

Спочатку будівлі, зрозуміло що можна селитися  у власні палатки,або кемпери

 

 

Про крутість кемперів нема чого писати- цілі будинки на колесах, дехто з собою привозив супутникову тарілку)) Напевно приїхали на довго

А ось такі бунгало прикольні

 

Всередині дві кімнати, одна з двухспальним ліжком, друга з двома односпальними. Є тулает, душ і кухня і тераса. Якщо вона виходить на море, це взагалі бомба. Багато таких будиночків стоять в шахматному порядку, тобто два ряди мають вид на море

Вся територія поділена на сектори. Є місця просто з космічним видом на море, є посередині кемпінга

Багато по території  джерел живлення  220В, і від них тянуться здоровенні переноски

Багато санітарних зон, де повноцінні туалети, душ, місця для миття посуду. Те що ми бачили все було чисто і охайне

Ну і море. Воно  різне, можна стриба зі скал, і простий пляж, є кам"янистий

 

 

 

 

 

Ні і багато місць які полегшують відпочинок - спортивні майданчики, кафешки, ресторани, розважальна зона. Де сувора дисципліна - дискотека під живу музику триває рувно до 23-00, а далі тіши тільки фонарі горять

Кемпінг мені сподобався, можливо потім колись. Коли надоїсть їздити на авто,  чому б і не відпочивати в такому рівня кемпінгу.

 

 

 

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Забув розказати. Ми в той день  коли їздили їсти морських гадів заїзжали у малесеньке містечко Бале (Bale). Чому іменно туди. А просто коли ще вивчали пропозиції по житлу, то бачили як бонус, що від одного кемпінгу курсує безкоштовний туристичний поїзд у це містечко. А тут по карті бачимо, що їдемо мимо нього. То чому не заїхати.

Там так прикольно! Я вперше побачив справжню сієсту. У старому місті жодної людини. були тільки ми, пара туристів з Італії і продавець джелато. Вулички як завжди мені сподобались.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

 

 

Враження від цієї фото-паузи суперові

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Фажана (Fazana)

Ще дома ми дізнались, що в цьому містечку буде проходити фестиваль мінестроне ( італійський овочевий суп) ТО чому не поїхати, благо що їхати всього 20км. От в один з вечорів поїхали подивитись, як проходять такі фестивалі у маленьких містечках.

  На центральній площі людно.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 Проходять майстер класи по ліпленню макарон, італійська культура в Істрії ( півострів на якому ми відпочивали) дуже розповсюджена

Ну і головна страва фестивалю

За 20 кун ( 80грн) дають одноразову тарілку і велику булку, наливають будь який вид мінестроне. А їх виявляється дуже багато. Я навіть спробував мінестроне-лазанья, це суп з лапшою.

 

Наїлись пішли гуляти. Побачили виступи народних колективів

Спробували зразки місцевої продукції. Це прошутто. У іспанців хамон, а у італійців  і у хорватів прошутто. Вялений свиннний окорок, вялеться 10 місяців. Термічно ніяк не обробляється. Аромат біля нього стоїть ще той))) А на смак дуже смачне

Сири і оливкову олію теж спробували. Виявляється якщо олія гірка, то це не значить що вона погана. Це просто вона дуже пряна

 

А далі просто гуляли і насолоджувались приємним вечором.  Як завжди зайшли в місцевий собор

А далі знову вулички)))

 

 

Так і настала ніч

А по дорозі до дому, у Пулі зробили фото-зупинку. Що побачити таку красу. Ось так прикрашають крани у порту Пули

Вечір пройшов дуже вдало.

 

 

 

 

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

 

Пула частина 2

Ще у нас була не до кінця оглянута Пула. Зібралися з силами в боротьбі зі спекою і поїхали. Заодно побачили як живе Пула в день

 Почали оглядати різні старовинні споруди.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 

Знайшли древньоримську мозаїку

Хорвати взагалі молодці. Щось старовинне знаходили і робили з нього безкоштовну пам"ятку, Кругом неї стоять будинки, люди живуть, і біля них супер-старовинна пам"ятка

По дорозі до фортеці зайшли у монастир та церкву Св. Франциска

Затишний двір монастиря

 

 

Що замітив, всередині вони дуже прості і лаконічні. Таку саму обстановку побачили  у головному соборі Пули 

Піднялись у фортецю. Там йшла підготовка до якогось фестивалю. 

 

Фортеця сама не велика,  погуляли по ній і з неї відкриваються гарні види

Ось знайомий амфітеатр

Вид на море.

На території фортеці є музей, який розказує про її героїчне життя під час Другої Світової війни

Вулички, як я люблю такі вулички))

Зайшли в головний собор  Пули, який всередині теж дуже простий 

А ось так виглядає головна площа Пули під час сієсти. Ввечері  не проштовхнутися, а вдень пусто

Ще знайшли залишки стародавнього будинку Агрипіни часів Древнього Риму. І кругом нього балкони, люди на них сушать білизну))) А щоб древність не руйнувалась, кругом неї побудували парапети, і по них місцеві жителі ходять до своїх господарчих будівель

І завершили нашу прогулянку по унікальному підземному тунелю.

Він проходить під фортецею, і у війну тут були  військові казарми, а зараз там проходять виставки. Зайшли з одного боку пагорба Пули, вийшли з протилежного. Під час спеки там було дуже і дуже кайфово))

 

Ось така вийшла у нас Пула. Програму по ній виконали.

 

 

 

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Медулін (Medulin)

В останній вечір ми відвідали Медулін, їхати недалеко - 20 км. Там був черговий фестиваль і один із друзів рекомендував відвідати це містечко, тому що там є пісчаний пляж. От і поїхали подивитися.

ех-ех-ех. Якщо їдите в Хорватію ( на півострів Істрія) на пісчаний пляж, то нема чого туди їхати))). З таким успіхом можна і в Україні покупатися.

Ось що ми побачили, один в один наш пляж))) Вода мутна, брудна, мілка

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 

Той дальній мужик то він стоїть, глибина здається трохи вище . Ближні люди, щоб якось охолодитися, сіли на дно)))

Ось така прозорість води

Цінник на розваги. Ділимо на 7 отримуємо ціну  в євро. Множимо на 4 - ціна в грн.

 

Далі пішли гуляти у старе місто, як завжди затишно і цікаво

 

 

 

 

Спустились на набережну на фестиваль. Нічого особливого, ніякої тематики. У Фажані було цікавіше

Зустріли знайомих продавців з минулого фестивалю))

Народні танці

Але ніякої тематики більше не було. Трохи купили сувенірів і до дому у Пулу.

Ось так закінчилось наше море.

Мій висновок такий, якщо їхати у Істрію, то Пула найкраще місто для морського відпочинку. Ми після довгих виборів не помилилися. Звідти гарно добиратися до багатьох цікавих міст і саме море дуже і дуже хороше. Навідміну від того ж Медуліна

У нас залишився один день лежання на пляжі у до дому в Україну.

Ще залилось мені описати як ми попали у найменше місто у світі, воно таке прикольне і цікаве))) Трохи Львову і фінансова сторона нашої подорожі.

 

 

 

 

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Хум ( Hum)

Ще дома вичитали, що у Хорватії є унікальне місто. Воно занесене у книгу рекордів Гіннеса, як саме маленьке місто у світі. Його населення 17 чоловік. І побачили що воно нам по дорозі. Знаходиться недалеко від траси  Пула-Рієка. Вирішили заїхати

З"їхали з траси

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити зображення.

І по такій мальовничій дорозі поїхали

 

Проїхавши приблизно 15 км ми були на місці

Хум ще відомий , що тут зародилась глаголиця - одна із стародавніх словянських абеток

В"зд у містечко платний- 10 кун.(40грн)

І пішли гуляти. Хум прикольний, таке враження що попав у минуле. Якщо я звик бачити браму, стіни і все що всередині вже як музейні експонати. Так у Хумі це все діюче. ЯКби ще з будинку хтось вийшов у стародавньому костюми я би не зибувався.)))

Ось міські стіни

Вхід всередину через головні ворота

А далі просто гуляли по цьому містечку. Чому воно не село а місто, ми так і не дізналися. У ньому тихо, затишно і мило

 

 

 

Зайшли у місцеву крамничку-музей. Купили трохи сувенірів і місцевий лікер

У це містечко варто заїзжати.

 

Ще хочу описати платні дороги Хорватії. Так як трохи поїздив по інших дорогах Європи, то можу сказати що Хорватські дороги можна вважати найгіршими. Поясню

Головна причина це ціна, Вони найдорожчі, тому що у них геть інша система оплати. Якщо в Угорщині, Словенії, Австрії ти оплатив за місяць то і їздиш без обмежень. У Хорватії платиш за кілометраж.

За все своє перебування у Хорватії я заплатив за дороги 30євро, це я проїхав приблизно 450км. За Угорські дороги я заплатив  15 євро за місяць користування без обмеження кілометражу.

Якщо ціна вища, то повинен бути кращий сервіс, а він гірший. Були участки приблизно 60-70км, де автобан був звичайною дорогою з одніє смогую руху в одну сторону. Дала місця для відпочинку. Окремих місць для відпочинку у Хорватії майже немає, вони об"єднані з заправками. І знаходяться досить рідко, приблизно 45 км. в Угорщині місця для відпочинку знаходяться приблизно через кожні 15 км. Ось по цим характеристикам хорватські дороги я вважаю найгіршими з тих де я побував.


Перепочили у Будапешті, заночували у Львові і приїхали до дому. Ось така у мене була подорож. Побували у чотирьох країнах. Накупалися у Адріатичному морі. Хорватія дуже сподобалась, люди мова, кухня. Розваги і дороги трохи дорогуваті , але то таке)) 

Невиключаю варіант, що ще колись побуваю в цій країні, але  в іншій частині. Дуже нам подобається Макарська Рів"єра.

 

 Фінансова сторона подорожі.

Їжа  395 євро ( харчування у супермаркеті, 2 ресторана у Львові, ресторан морської їжі у Хорватії і піцерія в Італії, необмежено морозиво і пиво)) )

Страховки 50 євро

Бензин 285 євро

Парковки - автобус36 євро

Розваги 254( з них 166 сувеніри)

Платні дороги - 64  ( був платний тунель в Хорватії)

Всього - 1084 

Це без житла

 

По Ланосу - претензій нуль, але ж я його підготував до подорожі. Діагностика ходової, заміна задніх пружин, Якісне пальне і ось так і вийшло. Витрати пального приблизно 6,5 л/100км. Круто.

Збираємо кошти, вивчаєио інтрнет для наступної подорожі)))

В кого є запитання з радістю відповім

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

  • 2 тижні потому...

Добрый день! Спасибо за очень интересный обзор Вашего путешествия. Интересует вопрос, что именно входит в стоимость страховок за 50 евро?

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

13 минут назад, Columbo сказал:

Добрый день! Спасибо за очень интересный обзор Вашего путешествия. Интересует вопрос, что именно входит в стоимость страховок за 50 евро?

Радий що цікаво вам. 50 євро -  сюди входить Грін-карта на авто, тривалістю 15 днів і медична страховка на 4  чоловік також тривалістю 15 днів + 15 днів коридор і з покриттям 30 000 євро.

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Медична страховка іде разом з Грін-кард, і що таке коридор з покриттям 30 000 євро?

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...

Важлива інформація

Щоб зробити цей веб-сайт краще, ми розмістили cookies на вашому пристрої. Ви можете змінити свої налаштування cookies, у іншому випадку ми будемо вважати, що ви згодні з цим.