Перейти до публікації

Poland. власний безвізовий режим, авіа порож у Wroclaw + поїздом у Krakow


tyz

Рекомендовані повідомлення

Поки ЄС морочить нам голову безвізом,  у нас не було спокою від власного безвізу. Після літної подорожі у нас залишились невикористані дні. І почали вивчати ситуацію. Так як я не люблю зимові подорожі, то почали розглядати варіант з авіа.

Ще ми опирались на бухгалтерію. А вона така, щоб доїхати до Кракова і назад  потрібно приблизно 140євро + страховка 40 + платні дороги + готель по дорозі два рази + здоровенний геморой з переходом польського кордону. І от коли ми на  -

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 зловили переліт  в Вроцлав за 200 євро на чотирьох в обидві сторони, купили не роздумуючи. Авіакомпанія Віззейр з ручним безкоштовним багажем. А коли  ціни почали підміатися до 400 євро це мене дуже тішило)))

Парковку знайшов через дорогу від Жулян,  ціна 30грн/доба.

Мені цікаво було як це воно взимку подорожувати та й ще з мінімумом багажу. А то звикли, що багажник у ланосі аж тріщить, у тут ні - жорсткі правила)) Ще була мрія - бути присутнім при першому польоті моїх дітей.

Вильот затримався, але не критично

Сам політ тривав трохи більше години. Коли вийшли у Вроцлаві, аже не вірилось,  що пару годин назад був у Києві. На авто потрібно мінімум годин 14.

Сам політ пройшлов гарно і цікаво для дітей. Згадуючи польоти на Боінгу, то Аеробус сподобався більше. Всередині він простіший, але простору для ніг більше.

Від аеропорту до міста добрались на міському автобусі, ціна квитка 3 злотих. щоб перевести у гривні множимо приблизно на сім. Квиток купили в автоматі на зупинці. Пізніше ми часто купляли квиток в самому транспорті, там майже завжди був автомат, де можна оплатити карточкою. Респект полякам, у нас до сих пір висять дироколи))) 

Апартменти зняли в центрі, та самій площі Ринок.

Апартаменти це двух-кімнатна квартира -  

Ось так відбулось перше знайомство.

Ратуша Вроцлава

Так як на дворі 14 лютого і перший день нашої подорожі - треба це відмітити.

Але вільне місце знайти  проблема. Так потихеньку ми знайшли ось цей ресторанчик

Навчені досвідом після Праги, ми не стали замовляти кожному блюдо, а одне на двох. Замовили ребра  та щось з грилю

Смачно, багато і затишно. така вечеря на чотирьох обійшлась нам у  105 злотих., нагадую щоб перевести у гривні множимо приблизно на сім.

Далі пішли у розвідку до Тумського мосту та на одноіменний острів

Це головний собор Вроцлава  - собор Св. Яна

Більш краще по Тумському острову ми погуляємо наступного дня.

Ось вид на Ратушу з іншого боку

А ось такий вид звікна відкривався у нас у Вроцлаві

Перша ніч було трохи незвичною - іноді чув бій дзвонів.

Пізніше звикли, а так  апартаменти супер.

Планування Вроцлава навколо площі Ринок дуже нагадало Львів. Перші враження від Вроцлава були дуже позитивні,

 

 

 

 

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

ТС, не рви душу, сам недавно приїхав з Кракова, благо скоро назад.

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Настав ранок і ми почали знайомитись з Вроцлавом. А він нас зустрів справжньою весною і гарною архітектурою Спочатку ми розглядали площу ринок. В цьому будинку є класна пивоварня-ресторна Spiz , вхід видно,  це самі праві двері на фото, вхід зправа за рогом.  Ми сюди повернемось через кілька днів, коли повернемось з Кракова.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 

 

А от в тому будинку де стоїть білий грузовичок ми жили.

Ратуша при денному світлі

 

І ми по тихеньку направились в сторону Тумського острова. Потрібно сказати, що Вроцлав досить цікаве місто тим, що в ньому дуже багато островів. Ніби як Венеція. До війни мостів було більше 200, зараз трохи більше 100

По дорозі запланували відвідати Пункт відоковий ( по нашому оглядовий майданчик) на соборі Марії Магдалени. Ще потрібно сказати, що взимку не всі оглядові майданчики відкриті - це один з мінусів зимових подорожей.

Нам потрібно було піднятись на той містечко, що між двома башнями

Підйом на нашу сім", коштує 20 злотих. І ось що ми побачили.

 

 

Всі були у захваті, з одного боку туман, з іншого сонячні види. Підйом вартий того, щоб трохи помучати свої ноги))

Заодно подивилис і сам костьол зсередини

Пішли далі, до набережної Одри.

Перейшовщи річку по мосту Миру, ми попали на острів до головного собору Вроцлава, де ми були вчора ввечері

 

Гарний собор, затишний острів. І по Тумському  мосту ( або міст закоханих) ми повертались назад до апартаментів

Ще дома, ми дізнались, що біля Вроцлавського університету є студентська столова Bazylia. Де можна за досить бюджетні кошти смачно пообідати. Ось  на площі перед універом і сама столова, за цими вітражними вікнами на першому поверсі

Столова нам дуже сподобалась, Головне не втрачати голову і не набрати зайвого, так як ми зробилим перший раз)))) Що потім не могли встати. Річ в тому що тут така система цін

Ціна за 100 грам. Немає різниці чи ти візьмеш м"яса, чи салату, десерт. Ціну множать на вагу - виходить сума обіду + окрема ціна за напої. Алкоголю там немає. Це здивувало, потім ще в одному місці ми побачили, що геть немає алкоголю. Але буде пізніше. Блюда всі смачні, красиві, в столові затишно. Так прошла перша половина дня. рпісля обіду ми планували потрапити на Скай тауер.

 

 

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Прикольно. сьогодні виповнилось 10 років як я на форумі)))

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Трохи відпочивши пішли до наступного пункту нашої програми - Sky Tower. Інтернет писав, що там класний пункт відоковий ( по нашому - оглядовий майданчик)

 Сіли і поїхали. Вартість на нашу сім"ю 36 злотих. Квитки продають на визначений час з інервалом у 30хв.

Коли ми прийшли то на найближчий час все було зайнято, тому нам прийшлось погуляти 40хв.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

Знайшли розвагу для всіх. На великих екранах гра, а ти керуєш нею рухами свого тіла. Я з Антоном награвся))

 

Прийшлов наш час і ми пішли до входу на вежу.

В ліфт запускають здається по 20 чоловік і піднімають на 49 поверх, висота більше 200м.

Поки ми любувались видами

 

Діти попросили зробити їм фотосесію

 

Так і підійшов час щоб покидати вежу. На трамвайній зупинці вежу побачили з іношого боку. Красива!

Почало темніти і я усвідомив  перший недолік зимових подорожей - рано кінчається туристичний день. Але нічого, у нас днів багато.

Ще дома ми запланували і нарешті побачили де продається вуличний смаколик - пончик. До площі Ринок веде вулиця Сwidnicka, а  на ній є такий заклад і біля нього завжди черга. 

.

 

І  лише через кілька днів ми виловили таку смачну красу

 

Вартість простих з начинкою 2,5 ,  ось цих красвих шедеврів donat - 3,5. Всім було смачно і цікаво.

Ось так у нас пройшов перший повноцінний день у Вроцлаві. Завтра наш чекав потяг на Краков

 

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Окремо хочу розказати про фішку Вроцлава , це гноми. Або як кажуть поляки krasnal. Ці гноми такі прикольні, з ними так весело. Ми як їх знаходили, то раділи краще ніж діти))) Їхню кількість не знає ніхто. Кажуть що їх більше 200, але вони постійно народжуються. Вони як жителі Вроцлава, роблять все те що їхні більші сусіди. Вони стять в черзі до банкомату, вони читають книжки, п"ють пиво під місцевим пивним баром, або вино під рестораном, наводять красу під салоном-краси. Щось ремонтують на стовбах. Гноми круті!

 Щоб трохи полегшити іх пошуки  продаютья навіть карти де нанесено місця, де ці гноми живуть

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 

 

 

 

 

 

Я навіть підловив гнома, як він  фотографував іншого)))

Krasnalи круті!!!)))

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Далі нас чекав Краков. Дома довго думали як туди добратись. Один з варіантів ще PolskiBus. Це так званий автобусний лоукост. Як вам ціна від Вроцлава до Кракова ( 270км) 10 злотих ( 70 грн) ? . Наша студентка на навчання їздить за 60грн ( 120км). В автобусі анонсовано туалет, wi-fi. Але почитавши відгуків знайшли, що в зимку досить часто запізнюються, так як автобус може їхати наприсклад з Берліну, то це не дивно. І взимку може бути що туалет закритий, а для нас це принципово. Тому ми вибрали варіант з PKP Intercity. Трохи переплатили, ну як трохи.  в 4 рази більше))) Але дуже хотілось побачити польські поїзди, тим бульше що нашу Укрзалізницю зараз рятує поляк.

От ми пішли на вокзал. Нам від апартаментів йти хвили 20-25.По дорозі побачили такий пам"ятник.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 

На цьому місці, коли у Польші були антикомуністичні демонстрації, дуже багато пропадало людей. Тому зробили такий пам"ятник. Він правда спочатку стояв у Варшаві, але потім перенесли у Вроцлав. Оригінально.

Прийшли на вокзал

Все красиво, чисто, культурно. Забув сказати, що є єдиний мінус у купівлі польский залізничних квитків через інтернет. Там можеш вибрати тільки вагон, чи це купейний чи для інвалідів/велосипедистів. Яка різниця? У купейному сидиш у купе для 6 чоловік, в  інших сидиш як у автобусі. А от місця вибирати не можна, все робить комп. Так от ми вирішили вагони не вибирати. І так вийшло що туди ми їхали в звичайному вагоні, а назад у купейному. Але це добре. Була можливість порівняти.

Що сказати, поїзд сподобався, крісла широкі, місця для ніг багато. Для багажу теж. У кого великий багаж, то на початку вагона є спеціальні полиці. Двері відкривають нажиманням кнопки. Все класно, тільки інтернету не було(((

Туалет теж на висоті - тепла вода, мило, папір.

 

Їздив провідник з їжею, можна розрахуватись карткою. Побачивши мої відгуки у фейсбук, польська знайома сказала що нам повезло. Бувають випадки, що дають старий вагон і там не такий ідеальний туалет.

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

У Кракові ми арендували  дизайнерські двухкімнатні апартаменти

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

з кухней-студіо. Не можна сказати що вони в центрі, Але, до площі Ринок - 5 хвилин йти, до Вавеля - 10хв. Під самим боком супермаркет, кавярні та ресторани. Апартаменти сподобались. Господар надав карти і маршрути і рекомендації

 

 

 

Розклали речі і побігли знайомитись з Краковом

 

Спробували такі булочки з серії вулична їжа.

Нічого соболивого, може ми пізно купили, але вони нам попались якісь сухі. Продають їх на кожному кроці. Ця булка є символічною, тому що в багатьох ресторанах ми бачили  нагороди у вигляді статуетки - виделка, а на неї одіта ця булка

 

Далі у нас в планах був підземний музей Історичний Краков. Я і діти музеї не сильно любимо. Але коли він інтерактивний зі всяками сучасними шутками то чому б не піти. Почитавши вігуки купили квитки, Так як у мезії досить темно то фоток мало.

 

Музей сподобався. багато різноманітних екранів, проекцій. все можна мацати. Важились на старовинних вагах. різноманітні фільми.  Діти сказали , що якби у нас були такі музеї, то історію знали б краще))

Ось наприклад , видали буклет, на ньому код. Це код з читує камера і на екран виводить зображення історичних будівель в 3D. всі були в захваті.

 

Так пройшли перші години у Кракові.

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Ціна сімейного квитку 38 злотих, але ми сказали, що старшій дочці 16 років. Музей хоч і працює до 22-00 ( звимку до 20-00), але відвідувачів перестають впускати за 1,5 години до закриття. 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Наступний день ми запланували відвідати Вавель - замковий комплекс, та район Казимеж.

По королівській дорозі, по якій колись королі вїзжали в Краків та направлялись в Вавель. ми продовжили знайомство з Краковом

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 

 

А ось і вхід у Вавель.

Краків це перша столиця Польщі, а в Вавелі коронували королів. Звичано, що Вавель уступає тому ж Празському Граду. Але все одно в ньому дуже цікаво і особливо затишно

Куди ж без памятника Папі Павлу ІІ

Вперше виникла маленька проблема - тут не брали банківську картку, тільки готівка. Оплату вуличної їжи то таке, а от тут чому не брали, дивно. Тому прийшлось побігати по Вавелю в пошуках банкомату.

Зайшли в головний собор комплексу. всередині не фоткали, але на вежу Зігізмунда піднялись.

Підніматись прийшлось по вузьким стародавнім сходам. Тому дуже жиренькі туристи там не пролізуть)))

Гарний вид на Краків

До речі квиток для цього і потрібен - ціна на нашу сім"ю - 38 злотих.

Погуляли по території

 

 

Як раз у цьому  будинку я і знайшов банкомат

Прекрасний вид на Віслу

Живе у Кракові такий міфічний персонаж як Вавельський дракон

Ось зі стін Вавелю ми його і побачили

 

кожні 5 хвилин з пащі вилятає вогонь.

Поруч побачили незрозумілі зірки на тротуарі. Серед них була і така

Також побачили польський аналог Хатіко. Собачка на цьому місці теж дуже довго чекала свого господаря

 

Ну і тут нам стали в нагоді вчорашні сухі булочки. Від лебедів не було відбою)))

 

 

 

 

 

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

 Казимеж це єврейський квартал, з якого почалось одне з найбільших єврейських гетто під час Другої світової війни. Дома ми подивились фільм Список Шиндлера, він як раз тут і знімався. Чи ми себе накрутили, але  атмосфера в цьому районі геть не весела, а навпаки дуже гнітюча.

Одна із площей кварталу

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

Відповідно дуже багато синагог

 

 

А на Новій площі ( Plac Novy) ми спробували польську піццу, або запєканку. На хлібній основі запікається все.

Смачно, багато, і не дорого. Двох запіканок нам на сім"ю хватило з головою. Кажуть, що тут найсмачніша запєканка. Пізніше ми в супермаркетах бачили заготовки для запєканок

На цій же площі є блошиний базар.

 

 

Під час прогулянки на душі було дуже важко. Варто відвідувати цей район? Якщо бачили фільм про Шиндлера, то варто. Завтра  у нас буде продовження. Ми підемо на реальну вулицю де стоїть реальний завод Шиндлера, куди він забирав євреїв з гетто а потім і врятував їх. Зараз там музей Шиндлера

Починався дощ і ми поспішили до дому 

 

 

А ввечері ми підемо пити пиво.

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Трохи відпочивши і висушивши одяг, ми пішли гуляти по вечірньому Кракову. У мене залишилась невиконана кулінарна мрія - спробувати журек, це суп ( зупа) яки робиться на основі хлібної закваски

По дорозі знайшли площу Малий Ринок  (Maly  Rynek)

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 

Через інтернет ми по непоганим відгукам підібрали ресторан-пивоварня   

Він знаходиться по іншу сторону від  Площі Ринок, або Старого міста. Я до речі вперше побачив таку цікаву особливість. У Кракові старе місто по колу огорожене парком, Так от ми жили біля парку з зворотньої сторони, і  знаходиться біля парку тільки с протилежного боку від старого міста.

У Броварі столів майже не було, це нам сподобалось. Але офіціант знайшов нам столик, який ми мали звільнити у визначений час, так як він був зарезервований на цей час ікс.

 

У пивоварні стояла галаслива невимушена обстановка.

Я вперше побачив, як замовляють і ставлять на стіл такі цилінтри з пивом, в якому як я зрозумів, 5 літрів пива. Компанії напевно дуже гарно сидять)))

Ось мій журек в хлєбє. Мені дуже сподобався цей польський суп.

Все що замовили принесли швидко, все було смачно.

Я вперше спробував польську наливку. Хто пив львівські наливку, так це майже те саме.

 рекомендую. Я думаю що на 4-ох гарно повечеряти у затишній обстановці  і це приблизно на 28 євро, для Європи це геть не дорого  

А ось ці кулінарні призи про які я писав. 

Далі ми пішли до дому. Люблю гуляти по вечірнім маленьким європейським вуличкам

 

В супермаркеті ми купили цю наливку, поляки чогось називають її водкою, може того що міцність у неї 32 градуси.. А назва у неї взагалі суперова - Сопліца)))

Ми так горіхову Сопліцу потихеньку з дружиною і сьорбали. Потім у дюті-Фрі накупляли її до дому. У Вроцлавському дюті-фрі ціна досить нормальна на цю Сопліцу

ось так ми завершили цей день у Кракові.

 

 

 

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Наступний він же і останній день у Кракові був дуже емоційно важким.

Ми запланували відвідати музей Шиндлера, дома ще думали чи може поїхати в Освенцим. Але правильно зробили, що не поїхали. Дуже емоційні члени нашої команди ледве витримали музей, а про Освенцим мови геть немає.

Якщо хтось плануватиме тут побувати то сильно раджу спочатку переглянути фільм. І чим свіжіші будуть спогади про фільм тим краще.

Спочатку ми попали на площу Героїв Гетто. Іменно тут всих збирали, робили перепись і відправляли в гетто.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 

Є реальна аптека Під Орлом, вона фігурує у фільмі. Аптекар дуже сильно допогав євреям в гетто.

А далі ми пішли на реальну вулицю Ліпову до реальної фабрики Шиндлера, фабрики емалірованної посуди.

 

А далі був музей. дуже реалістичний, все супроводжується або кадрами з хроніки, звуковими ефектами. Сам ніби попадаєш в той час. Дуже важко все це передати.

 

Реальний станок який штампував аусвайси на площі

ми проштампували такі листвки,на яких вказано основні дати краківського гетто

 

кабінет Шиндлера, робочий стіл, вироби ну і сам список

 

 

Виписки з щоденників

Емоційно дуже важкий музей. Вхід на нашу сім"ю - 50 злотих

Щоб якось відійти та розвіяться зайшли у музей сучасного мистецтва Мосак, він як раз поруч. Ціна 21 злотих за двох

 

 

На цьому наша культурна програма Кракова завершилась. Але ми ще не зробили пару обов"язкових завдань. Це купити сувенірів і зробити пару сімейних фото. Чим ми і зайнялись в останній вечір.

 

Зайшли попити нового для нас пиву у "Бункер" Я відкрив для себе гаряче пиво ( Pivo Grzaniec) Досить цікаво як для холодної погоди. Це горяче пиво з кучою приправ -  гвоздико і т.д. Щось типу пивного глінтвейну

Завтра у нас повернення у Вроцлав..

 

 

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Повератємось і Вроцлав і потихеньку готовимось до відльоту до дому.

Від апартаментів до вокзалу  йти приблизно 10-15 хвилин.

Це старий корпус вокзалу

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

А сам вхід проходить через здоровенний торгівельний комплекс

Що замітив на польській залізниці. У них геть немає алкоголю. Ні в вагонах-ресторанах, ні на території. Щоб якось розвеселити поїздку, мені прийшлось вийти за територію вокзалу і там купити пива. Потім почули оголошення що вживати алкоголь заборонено і палити цигарки у т.ч. електронні. Але пиво я на ничку випив, тим ьілше що їхали у купе і ніхто не бачив))). 

Те чого хотіли позбутися в автобусі,  у нас все одно виникло - запізення. Поїзд затримався на годину. 

Назад ми їхали у купе. Як мені раніше написала подруга з Гданська, що дуже часто попадаються старі поїзди, і вибирати неможливо. І в цих поїздах геть не так все ідеально. Нам такий поїзд і попався.))) У талеті  я не зрозумів як дибитися води))  а так все було і папір і мило ну івсередині вагон був трошки поношений А так все ОК.

Сімейний висновок такий, якщо їдеш компанією то краще їхати у купе, якщо наодинці то краще їхати в такому вагоні, як ми їхали у Краків.

По дорозі виникли дві цікаві ситуації. У продавця з вагону-ресторану не було терміналу для оплати, а у нас готівки)) Але він нам всим дав чай/каву задарма. Можливо це із-за того що потяг запізнився? Не знаю

Ми познайомились з корейцем, він подорожує по Європі вже 5 тиждень. Студент, подорожує! нормально? діти з ним довго спілкувались. Провели політ-інформацію про путіна-хуйла))). Кореейць був в шоці від наших зарплат і стипендій.  Запросили його в Україну В такій обстановці минуло 3 години  і ми доїхали до Вроцлава. Зупинились в тих же апартаментах, що і минулого разу.

Заселились і пішли гуляти і додивлятись

Знову побачили гноміка)))

Традиційне сімейне фото для настінного архіву

Вроцлав у неділю більш наповнений туристами. На площі Ринок всякі музиканти, продавці сувенірів

 

Ми просто гуляли по наміченому плану.

У Львові є двір загублених іграшок. У Вроцлаві знайшли Неоновий двір. Що роблять зі старою рекламою? Викидають. а тут вирішили дещо зберегти і зробили такий цікавий двір, в ньому дуже атмосферно

 

 

 

 А далі пішли у пивоварню. Спочатку планували піти у найстарішу -   вона знаходиться під ратушею. Але заходимо, а людей геть немає. Там красиво,затишно. І тут офіціант каже що розрахунок тільки готівкою. Нас це не влаштувало. Пішли у іншу, за рогом, як раз під вікнами наших апартаментів -     Там є ресторанний зал і пивний. У пивному, шум , галас, весело))) Столи майже всі зайняті- поляки відпочивають На столах в основну пиво)))

 

 

Ло першого бокалу пива дають безкоштовно великий шмат хліба гарно намазаний смальцем. Нормальна така закуска. Нам там дуже сподобалось. У Польщі мені сподобалось фруктове пиво, я його назвав десертним. Дружина сильно полюбила Karamelove ( карамельне), я на наступний день тут купив на винос вишневе пиво( в залі теж було все зайнято). також пив медове. прикольне пиво, так після вечері сидіти і сьорбати - одним словом десертне ))) 

Так пройшлов день. Завтра останній день, потрібно додивитисявсе ізьзапланованого і докупити традиційних сувенірів.

Ще замітив по Вроцлваву таку штуку. У центрі досить часто бачили, що один  ресторан геть зайнятий, а інший, поруч майже пустий. Невже  така різниця у цінах, якості, що люди туди не ходять

 

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

От і останній день нашої подорожі. Ми запланували сходити у Вроцлавський університет. Навіщо? Зраза розказу

Але спочатку, як завжди Вроцлавська краса 

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

 

Університет

В університеті є дуже оригінальний зал Леопольда, або Aula Leopoldina. Ми купили  квитки для відвідин двух зал. Цього залу і Математичної вежі. Карточку знову не брали, прийшлось бігти до банкомату. Ціна квитка на сім"ю - 30 злотих. Як бонусом нам дали можливість відвідати історичний музей університету

Ну ми не сильні шанувальники такого, але нічого- було цікаво.

У фойє фото, як виглядав університет відразу після війни і як зараз.

А ось і вхід у Залу Леопольда

Ось такий ми побачили зал. В ньому з давен давен проходять урочисті події університету. По нашому це актовий зал)))

Нам він здався дуже красивим і оригінальним

 

 

Ось і я попав у кадр)))

Потім ми піднялись на математичну вежу. Звідти відкривається гарний вид на Вроцлав

 

На горизонті видно знайому вежу  - Sky Tower

Ось для чого ми відвідали Вроцлавський університет.

Далі наш шлях направлений був у Афрікаріум. Але ми щось помилились, думали що квиток тільки на Афрікаріум купили, а виявилось, що на весь зоопарк.))

По дорозі побачили ще одну ціль на сьогодні - Зал Століття

Ось тут в зоопарку діти на нас відігрались. Згадали нам все, як ми їх тягали по кварталам Вроцлава і Кракова))) Нам батькам, прийшлось віддуватися)))

Це був типовий європейський зоопарк, Де тваринам вдосталь місця, вони не мучаються в клітках. Правда із-за зими не все побачили, але все одно було цікаво. Ми навіть здивувались, як діти раділи побаченному

Тварини максимально близько

 

 

 

 

 

 

 

Ціна зоопарку 120 злотих

Потім ми перейшли дорогу і пішли в зал Століття. Справа в тому, що там працює постійна виставка - Давній Львів.

Цю виставку виготовили у Львові, але відразу після війни вона переїхала у Вроцлав, і її тут доробили, осучаснили. Виставка показує Львів ХІХ століття. Як завжди все інтерактивно, багато ерканів. Син користувався, грав як у комп"ютерну гру.

Ходиш по стародавньому Льову і бачиш як він виглядав. Потім вибираєш об"єкт і про нього інформація, зображення у 3D. є україньске меню.

Дуже сподобався макет Львову. Над ним ніби як сонце світить, і воно повторює добу. Коли сідає, то у вікнах запалюються вогні. Просто супер.

 

 

Так як ми були у Львові, любимо його то отримали неймовірне задоволення. особливо коли бачили знайомі вулички, будівлі.

Ціна виставки 36 злотих.

Ось на цьому все! Ввечері сходили попити пива.

У Львові є Криївка, у Вроцлаві  - Конспіра.  Це теж боротьба проти комунізму тільки у період 80-их років. Один із залів стилізований під квартиру тих часів.  А в зал цей можна попасти через двері у звичайній шафі - конспірація)))

прикольно там.

Наступного дня ми вилетіли до дому.

 

 

 

Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

На останок, що хочу сказати. Я приблизно років 20-22 назад їздив у Польщу торгувати, продавав всякий непотріб. Типу гвозді, молотки якусь просту електроніку. Ось що я побачив зараз. Я не знаю як вони цього добились, що їм це коштувало, але зараз це виглядає супер. Я розумію що  бачу тільки зовнішню оболонку, я не знаю іхніх проблем, але я вражений успіхами поляків.

У них термінали стоять у трамваях, щоб оплатити проїзд карткою, а у нас дироколи висять.

Будь ласка Увійдіть або Зареєструйтесь щоб побачити посилання.

У трамваях висять здоровенні еврани наче від GPS,де ти бачиш де зараз знаходиться трамвай і ти орієнтуєшся де виходити.

А про час, коли приїде трамвай/автобус я взагалі мовчу

Да я бачив на окраїнах як після собак хтось не прибрав, але вцілому в Польщі дуже добре, приємні ціни, більш-менш зрозуміла мова. Дивлячись на успіхи поляків скажу - Польща крута!

я чогось думаю, що той непотріб зараз ніхто не купляв би)))

 

Змінено користувачем tyz
Посилання на коментар
Поділитися в соціальні мережі:

Створіть акаунт або увійдіть у нього для коментування

Ви маєте бути користувачем, щоб залишити коментар

Створити акаунт

Зареєструйтеся для отримання акаунта. Це просто!

Зареєструвати акаунт

Увійти

Вже зареєстровані? Увійдіть тут.

Увійти зараз
×
×
  • Створити...

Важлива інформація

Щоб зробити цей веб-сайт краще, ми розмістили cookies на вашому пристрої. Ви можете змінити свої налаштування cookies, у іншому випадку ми будемо вважати, що ви згодні з цим.