Перейти к содержимому


Фотография

Івано-Франківськ. Серпень-2014. День перший. Дорога на Франківськ.

Написано catkiev , 28 Август 2014 · 0 Просмотров

Як би все не було, а зібравшись на Франківськ було вирішено не просто пролетіти кілометраж, а періодично робити зупинки. Планувалось чотири зупинки - Корець, Кременець, Збараж і Бучач. Однак за браком часу Бучач було викреслено із зупинок, і відкладено на майбутнє. Плани були такі, що для того, щоб прибути до Франківська десь на 20 годину, потрібно було виїхати о шостій ранку. Але плани планами, і виїхали ми на півтори години пізніше. Саме цього часу нам і не вистачило.... +/-.

Отже Корець. Невеличке містечко на Рівненщині. Проїжджаючи щороку по кілька раз на Львівщину, постійно бачив вказівник на Свято-Троїцький монастир. Інформація з інтернету говорила про руїни замку, костел св.Антонія і т.д. Заїжджаємо в Корець, по прямій, і ось справа саме цей монастир. видно його досить здалека, навпроти нього є парковка. А ось схема самого монастиря. Ми потрапили лише до пунктів 1, 3, 8 та 9.
Изображение
Фасад собору, перебудованого із францисканського костелу у ХІХ столітті
Изображение
могила Анни Андро
Изображение
та трошки про неї. бо я цього теж не знав, не прочитавши ось це.
Изображение
Дзвіниця та парадний вхід на територію монастиря.
Изображение
В самому соборі фотографувати заборонено, як у всіх храмах Московського патріархату де мені доводилося бути.
Навпроти монастиря знаходиться історичний музей і пам'ятник Шевченку.
Изображение
Трошки рухаємось далі в місто, і зліва у нас Миколаївська церква, досить цікавої архітектури і можливо, що теж перебудована з костелу
Изображение
Изображение
а за ним трошки в бік від головної вулиці і знаходяться руїни замку. Територія дуже запущена і ми не обходили все що там залишилось. Лише кілька фоток.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Далі ми ще проїхали і знайшли костел св.Антонія, але ні на територію, ні в сам костел ми потрапити не змогли ((( все було зачинено.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
На цьому ми закінчили огляд пам'яток в Корці, і рушили на Дубно. І хоча ми і планували проскочити Дубно без зупинок. це не вдалося ))) а не вдалося тому, що біля пам'ятника Шевченку
Изображение
відбувались дещо дивні роботи... з перетворення дерев на скульптури )))
Изображение
Грушевський був в процесі завершення
Изображение
Ангел та козак вже були готові
Изображение
Изображение
Ще одна скульптура ще була лише на початку робіт, і в кадр потрапила лише здалека.
А сам дубенський замок було прикрашено величезним полотнищем держаного прапора
Изображение

Їдемо ми далі на Кременець. Невелике містечко на тернопільщині. Тут ми затрималися дещо на довше. ніж думалось. а все тому, що на території фортеці ми таки взяли екскурсію і послухали трошки історії міста та фортеці-замку.
Та я почну з міста. тихе містечко з досить красивою і цікавою архітектурою. Знову багато релігійних споруд, частина з яких це православні храми, досить часто переосвячені з католицьких костелів.
ось це церква преображення господнього
Изображение
а навпроти неї святомиколаївський православний храм
Изображение
Изображение
Всього, за словами екскурсовода, якщо я не помиляюся - то в місті майже два десятки релігійних споруд, понад половина з яких це православні храми. Та шукати їх усі ми і не збиралися, і вирушили от сюди
Изображение
Дорога до замку майже вся викладена на почтаку ХХ століття, коли комусь із тодішніх можновладців захотилося розібрати замок, який був у досить хорошому стані, на будівельний матеріал.... Саме тоді було втрачено більшість споруд замку, з яких залишилось лише трошки мурів і одна башта. Адже фортеця ця має славу невзятої жодного разу. Лише Максим Кривоніс зміг взяти її, коли в замку піднялося повстання і йому просто відкрили браму. Тоді було спалено всі дерев'яні споруди на території замку, і більше фотеця не відбудовувалась і не використовувалась за прямим призначенням.
Изображение
Изображение
А краєвиди від вежі, що на фото вище, відкриваються просто неймовірні.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение

А після Кременця ми рушили на Збараж. Це практично передмістя Тернополя, лише кілька кілометрів. Тут шикарний костел, який теж було зачинено.
Изображение
Изображение
Изображение
Хоча оголошення було, що відкриють для екскурсій, і що для цього треба подзвонити за певним номером телефону, та ми вирішили рухатися далі.
І ось ми біля Збаразького замку. Його вже відреставровано та перетворено на музей. чимось він дуже нагадує дубенський замок.
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
І оскільки вечір наближався невмолимо....
Изображение
ми вирішили вже не зупиняючись ніде прямувати до Франківська, де на нас вже чекали добрі друзі, смачне Панське пиво та вечеря.

Трошки про більш банальні речі. Зупинялись ми у мотелі Формула 1, досить недорогий, але непоганий мотельчик. фактично за межами Івано-Франківська, але досить недалеко від центру міста. Таксі в центр з готелю коштує близько 30 гривень. Проживання нам вийшло взагалі "на шару", бо в них можна поселитися у номері типу "люкс" де крім ліжка є ще розкладний диван, де теж можна спати удвох. Що головне, не доплачуючи за підселення. Тобто, за 210 грн/доба ми жили учотирьох, а такж за те що бронювали ми не через Booking.com, а по телефону, то нам включили у вартість проживання не два, а чотири сніданки. ))) Закрита стоянка на території, кафе-бар, автомийка, шиномонтаж - все на місці )))

А вечеряти Ігор ivf запропонував у пабі "Панське", де суперове пиво власного виробництва, смачна їжа і дуже великі порції ))) Якщо будете у Франківську - обов'язково потрібно його спробувати. Де саме - обирати вам ))))


Реклама


Реклама


Загрузка...